Jak se učíme?

Vzdělávací program

Děti do věku 5 let se vzdělávají podle bristkých osnov pro předškolní vzdělávání, tzv. Early Years Foundation Stage. Pětileté děti chodí to tzv. Year 1, kde pracují také na dosažení výstupů programu pro mezinárodní vzdělávání Cambridge International Primary Programme a některých cílů britského vzdělávacího systému pro 1. rok školní docházky.

Během dne pětileté děti (year 1)  již věnují více času učení se, ale seznamují se s učivem velice hravou formou, v podnětném a známém prostředí školky a podle jejich osobních možností. Během roku se děti z year 1 setkávají a spolupracují i se žáky 1. stupně, chodí na společné výlet a akce, podílí se na společných programech, kdy jim např. druháčci pomáhají se čtením. Docházejí za nimi také vyučující na španělštinu, češtinu nebo hudební výchovu, podobně jako je tomu na 1. stupni základní školy.

V ISB školce se soustředíme na rozvíjení šesti základních oblastí:

Každá z těchto oblastí se zavádí do praxe prostřednictvím plánovaných smysluplných aktivit, které jsou zvoleny jak učitelem, tak dítětem. Důležité je, aby úkoly vždy obsahovaly:

Tematické plány

Výstupy a očekávání osnov zapracují paní učitelky do tematických plánů. Témata jsou dětem blízká a pečlivě vybraná na základě zájmů dětí. Dozvídáme se tak například o podmořském světě, dávné době dinosaurů nebo o pohádkách z dalekých krajů. Rodiče mají prostřednictvím našeho interního školkového webu možnost do plánů pravidelně nahlížet a sledovat tak, co se jejich dítě ve školce učí. Společně si pak můžete doma povídat o tom, co se dnes dělo, a navázat na témata i v rodinném kruhu.

Ukázka tematického plánu předškoláků:

Náhled týdenního plánu:

Komunikace s rodiči

Cestu každého dítěte v průběhu roku s rodiči sdílíme několika způsoby. Samozřejmostí je u nás každodenní popovídání si s rodiči o průběhu dne. Dále tvoříme portfolia – úžasné knihy plné jedinečných vzpomínek na čas strávený ve školce. Děti s pomocí učitelek průběžně vybírají vzorky prací a paní učitelky po celý rok děti sledují, fotí, popisují a hodnotí jejich vývoj ve všech oblastech. Děti svá portfolia rodičům pyšně ukazují během pravidelných rodičovských schůzek, které u nás netradičně vedou děti samotné. Na konci školního roku si děti portfolia odnášejí domů. V červnu také děti obdrží podrobné školkové vysvědčení.

Novinky

21.8. 2018První den školy

Vážení rodiče,

doufáme, že si užíváte zbývající týdny letošních letních prázdnin. Rádi bychom Vás informovali o průběhu prvního školního dne, kterým je pondělí 3. září.

Číst dále
20.6. 2018Kandidatura na PYP program schválena!

S mimořádnou radostí Vám oznamujeme, že nám dne 19.6.2018 International Baccalaureate (IB) schválili žádost o kandidaturu v této organizaci a umožňují nám oficiálně pracovat s programem Primary Years Program.

Číst dále

Hodnocení rodičů

23.3. 2018 Otec Wenjie

Ve srovnání s čínským způsobem vzdělání, které je orientované spíše na testování, Wenjie se líbí víc prostředí a výuka na ISB. Úkoly v Číně jsou cíleny na posílení paměti, zatímco na ISB se klade důraz na vedení k samostatnosti a kompetenci studenta.

Číst dále
10.2. 2017 MAARTJE

Moji dva chlapci začali navštěvovat ISB v září 2015. Jeden byl v prvním ročníku, druhý ve třetím (ani jeden z nich není rodilý mluvčí). Jako maminka jsem měla z prvního školního dne velké obavy. Nová země, nové město, nová škola a dokonce i nový jazyk. Domů ze školy se vrátili oba šťastní a už po pár týdnech začali mluvit anglicky a cítili se ve škole jako doma. Zaměstnanci školy, učitelé a další rodiče nám velmi pomohli se zaběhnout a to nejen ve škole, ale i co se života v Brně týče. Atmosféra ve škole je velmi otevřená a vřelá. Vždy tu najdete někoho, kdo Vás vyslechne.
Se vším nám také pomohlo PTA (Asociace rodičů), kteří nás propojili s dalšími rodinami a pomohli nám se stát součástí ISB komunity.
Doposud to pro nás je skvělá zkušenost!

Číst dále
12.1. 2017 HANA

S velkou láskou píši těchto pár vět pro hodnocení školy ISB na Čejkovické ulici v Brně na Vinohradech. Můj syn byl na této škole od 1. do 3. ročníku. Bohužel jsem se kvůli velké pracovní vytíženosti musela přesunout do USA a můj syn se mnou. V USA nám ISB moc chybí, naštěstí plánujeme návrat zpět do ČR.

Číst dále
13.3. 2015 Rodiče dvou dětí z ISB

Obě naše děti momentálně studují na základní škole ISB. Máme velkou radost z nízkého počtu studentů v jednotlivých třídách a i z celkového prostředí, ve kterém se děti učí. Třídy jsou prostorné a studenti se podílí na výzdobě a spoluvytváří tak své prostředí pro výuku.

Číst dále
28.2. 2015 Dana

Moje dcera navštěvuje International School of Brno (ISB) již třetím rokem a školu miluje! Každý den mi doma s nadšením vykládá o tom, co všechno se naučila. Počet dětí ve třídě je nízký s pestrou škálou dětí různých národností.

Číst dále

Kontakt

Akreditace

CIS
Cobis
Cambridge
International Baccalaureate
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy

Partneři

NCCC