Jak se učíme?

Vzdělávací program

Děti do věku 5 let se vzdělávají podle bristkých osnov pro předškolní vzdělávání, tzv. Early Years Foundation Stage. Pětileté děti chodí to tzv. Year 1, kde pracují také na dosažení výstupů programu pro mezinárodní vzdělávání Cambridge International Primary Programme a některých cílů britského vzdělávacího systému pro 1. rok školní docházky.

Během dne pětileté děti (year 1)  již věnují více času učení se, ale seznamují se s učivem velice hravou formou, v podnětném a známém prostředí školky a podle jejich osobních možností. Během roku se děti z year 1 setkávají a spolupracují i se žáky 1. stupně, chodí na společné výlet a akce, podílí se na společných programech, kdy jim např. druháčci pomáhají se čtením. Docházejí za nimi také vyučující na španělštinu, češtinu nebo hudební výchovu, podobně jako je tomu na 1. stupni základní školy.

V ISB školce se soustředíme na rozvíjení šesti základních oblastí:

Každá z těchto oblastí se zavádí do praxe prostřednictvím plánovaných smysluplných aktivit, které jsou zvoleny jak učitelem, tak dítětem. Důležité je, aby úkoly vždy obsahovaly:

Tematické plány

Výstupy a očekávání osnov zapracují paní učitelky do tematických plánů. Témata jsou dětem blízká a pečlivě vybraná na základě zájmů dětí. Dozvídáme se tak například o podmořském světě, dávné době dinosaurů nebo o pohádkách z dalekých krajů. Rodiče mají prostřednictvím našeho interního školkového webu možnost do plánů pravidelně nahlížet a sledovat tak, co se jejich dítě ve školce učí. Společně si pak můžete doma povídat o tom, co se dnes dělo, a navázat na témata i v rodinném kruhu.

Ukázka tematického plánu předškoláků:

Náhled týdenního plánu:

Komunikace s rodiči

Cestu každého dítěte v průběhu roku s rodiči sdílíme několika způsoby. Samozřejmostí je u nás každodenní popovídání si s rodiči o průběhu dne. Dále tvoříme portfolia – úžasné knihy plné jedinečných vzpomínek na čas strávený ve školce. Děti s pomocí učitelek průběžně vybírají vzorky prací a paní učitelky po celý rok děti sledují, fotí, popisují a hodnotí jejich vývoj ve všech oblastech. Děti svá portfolia rodičům pyšně ukazují během pravidelných rodičovských schůzek, které u nás netradičně vedou děti samotné. Na konci školního roku si děti portfolia odnášejí domů. V červnu také děti obdrží podrobné školkové vysvědčení.

Novinky

16.1. 2018Ples ISB 2018

Připravte si své nejlepší róby, 2. ročník plesu ISB se blíží! Loni jsme si to všichni moc užili a doufáme, že i letos se nám podaří vytvořit krásnou plesovou atmosféru.

Číst dále
13.11. 2017Bratslam 2017

Veliké gratulace našim studentům z 5,6 a 7. ročníků k vítězství a 3. místu v jejich kategoriích na soutěži v poezii Braslam!

Číst dále
14.6. 2017ISB Summer Production

Srdečně Vás zveme na závěrečné divadelní představení "The Factory" v podání ISB dramatického kroužku! 21. června v aule v ISB.

Děti odehrají dvě představení:

10:45-11:45
13:30-14:30

Číst dále

Hodnocení rodičů

10.2. 2017 MAARTJE

Moji dva chlapci začali navštěvovat ISB v září 2015. Jeden byl v prvním ročníku, druhý ve třetím (ani jeden z nich není rodilý mluvčí). Jako maminka jsem měla z prvního školního dne velké obavy. Nová země, nové město, nová škola a dokonce i nový jazyk. Domů ze školy se vrátili oba šťastní a už po pár týdnech začali mluvit anglicky a cítili se ve škole jako doma. Zaměstnanci školy, učitelé a další rodiče nám velmi pomohli se zaběhnout a to nejen ve škole, ale i co se života v Brně týče. Atmosféra ve škole je velmi otevřená a vřelá. Vždy tu najdete někoho, kdo Vás vyslechne.
Se vším nám také pomohlo PTA (Asociace rodičů), kteří nás propojili s dalšími rodinami a pomohli nám se stát součástí ISB komunity.
Doposud to pro nás je skvělá zkušenost!

Číst dále
12.1. 2017 HANA

S velkou láskou píši těchto pár vět pro hodnocení školy ISB na Čejkovické ulici v Brně na Vinohradech. Můj syn byl na této škole od 1. do 3. ročníku. Bohužel jsem se kvůli velké pracovní vytíženosti musela přesunout do USA a můj syn se mnou. V USA nám ISB moc chybí, naštěstí plánujeme návrat zpět do ČR.

Číst dále
13.3. 2015 Rodiče dvou dětí z ISB

Obě naše děti momentálně studují na základní škole ISB. Máme velkou radost z nízkého počtu studentů v jednotlivých třídách a i z celkového prostředí, ve kterém se děti učí. Třídy jsou prostorné a studenti se podílí na výzdobě a spoluvytváří tak své prostředí pro výuku.

Číst dále
28.2. 2015 Dana

Moje dcera navštěvuje International School of Brno (ISB) již třetím rokem a školu miluje! Každý den mi doma s nadšením vykládá o tom, co všechno se naučila. Počet dětí ve třídě je nízký s pestrou škálou dětí různých národností.

Číst dále
26.2. 2015 Lenka

Máme tři děti a na ISB přicházely postupně a každé s jiným úmyslem.
První nastupovala prostřední dcera do šesté třídy. Chtěli jsme zkusit výzvu studia v anglickém jazyce. Ve škole se jí moc líbilo a chtěla tam mít i mladší sestru. Ta nastoupila do předškoláků do školky také proto, že jsme chtěli, aby byla dobře připravená do první třídy v anglicky mluvícím prostředí.

Číst dále

Kontakt

Akreditace

CIS
Cobis
Cambridge
International Baccalaureate
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy

Partneři

NCCC