Akreditace a členství

CIS – ISB je řádným členem Rady mezinárodních škol

Rada mezinárodních škol (CIS) je členskou organizací, která byla založena za účelem podpory vysoké kvality mezinárodního vzdělávání.

CIS je jednou z nejvýznamnějších organizací v mezinárodním vzdělávání. Mezi jejími členy se nachází více než 650 škol a 480 vysokých škol a univerzit. Bližší informace můžete získat na webových stránkách školy a univerzity.

Rada má také bohaté zkušenosti s tzv. K-12 vzděláváním, tedy základním a středním vzděláním, ve více než 100 zemích světa. Mnoho inspektorů a konzultantů této organizace má zkušenosti se vzděláváním ve světě a někteří z nich jsou bývalými řediteli mezinárodních škol.

Základním cílem CIS je umožnit členským organizacím – školám  dosáhnout co nejvyšších standardů ve vzdělávání a neustálé zlepšování studijních výsledků studentů těchto škol.

Více o Radě naleznete zde: www.cois.org.

IB World School - International Baccalaureate Diploma Programme

ISB se stala IB World School v dubnu 2017.

Program IB má pozitivní vliv na studenty, školy a zároveň i na jejich širší komunitu, jelikož tento způsob výuky má dopad i mimo třídy. IB má zcela ojedinělý a inovativní přístup ke vzdělání - studenti stejně jako učitelé se na programu podílí s opravdovým nasazením a zároveň jsou součástí širší celosvětové sítě. Studenti se tak mohou účastnit mezinárodních konferencí a lektoři spolupracují na mezinárodní úrovni. Z těchto důvodů si IB nárokuje přední místo v rámci poskytování mezinárodního vzdělání.

Více o programu IB: http://www.ibo.org/

 

Členství v CIE Cambridge

Cambridge International Education je světově největším poskytovatelem mezinárodních vzdělávacích programů a kvalifikací pro studenty ve věku 5–19 let. Členem této cambridgeské komunity je více než 9 000 škol ve více než 160 zemích světa.

Programy a kvalifikace Cambridge jsou progresivní a flexibilní tak, aby podporovaly studenty v úspěšném rozvoji. ISB je akreditovaným členem Cambridge International Education, a je tedy oprávněna poskytovat programy pro základní a středoškolské vzdělání.

Více informací naleznete zde: http://www.cie.org.uk/

 
COBIS – ISB je členem Britské rady mezinárodních škol

Ze strany COBIS bylo naše členství oznámeno takto:

COBIS by rád přivítal nového člena, kterým je International School of Brno z České republiky. Škola předložila excelentně vypracovanou přihlášku a Členskému výboru COBIS bylo tak potěšením schválit nové členství. Ředitel školy, Jan Švihálek, okomentoval celou událost takto: "Jsme velmi potěšeni kladným přijetím naší přihlášky a taktéž se cítíme velmi poctěni skutečností, že jsme součástí této skvělé organizace". Za celý tým COBIS můžeme prohlásit, že se velmi těšíme na spolupráci s International School of Brno.

COBIS – dopis deklarující členství ISB

Povolení MŠMT

International School of Brno, Mezinárodní škola Brno, byla uznána Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy České republiky jako zahraniční škola na území ČR dle § 38 školského zákona. Povolení MŠMT je ke stažení zde (2009–2014) a zde (2014–2019).

Novinky

2.3. 2018Lekce plavání brzy odstartují!

Stejně jako v minulých letech organizujeme pro žáky hodiny plavání. Plavání 2. až 6. ročníku začíná 6. dubna a bude probíhat vždy během pátečního dopoledne. Plavání 1. ročníku a školky proběhne v květnu.

Číst dále
16.1. 2018Ples ISB 2018

Připravte si své nejlepší róby, 2. ročník plesu ISB se blíží! Loni jsme si to všichni moc užili a doufáme, že i letos se nám podaří vytvořit krásnou plesovou atmosféru.

Číst dále
13.11. 2017Bratslam 2017

Veliké gratulace našim studentům z 5,6 a 7. ročníků k vítězství a 3. místu v jejich kategoriích na soutěži v poezii Braslam!

Číst dále

Hodnocení rodičů

23.3. 2018 Otec Wenjie

Ve srovnání s čínským způsobem vzdělání, které je orientované spíše na testování, Wenjie se líbí víc prostředí a výuka na ISB. Úkoly v Číně jsou cíleny na posílení paměti, zatímco na ISB se klade důraz na vedení k samostatnosti a kompetenci studenta.

Číst dále
10.2. 2017 MAARTJE

Moji dva chlapci začali navštěvovat ISB v září 2015. Jeden byl v prvním ročníku, druhý ve třetím (ani jeden z nich není rodilý mluvčí). Jako maminka jsem měla z prvního školního dne velké obavy. Nová země, nové město, nová škola a dokonce i nový jazyk. Domů ze školy se vrátili oba šťastní a už po pár týdnech začali mluvit anglicky a cítili se ve škole jako doma. Zaměstnanci školy, učitelé a další rodiče nám velmi pomohli se zaběhnout a to nejen ve škole, ale i co se života v Brně týče. Atmosféra ve škole je velmi otevřená a vřelá. Vždy tu najdete někoho, kdo Vás vyslechne.
Se vším nám také pomohlo PTA (Asociace rodičů), kteří nás propojili s dalšími rodinami a pomohli nám se stát součástí ISB komunity.
Doposud to pro nás je skvělá zkušenost!

Číst dále
12.1. 2017 HANA

S velkou láskou píši těchto pár vět pro hodnocení školy ISB na Čejkovické ulici v Brně na Vinohradech. Můj syn byl na této škole od 1. do 3. ročníku. Bohužel jsem se kvůli velké pracovní vytíženosti musela přesunout do USA a můj syn se mnou. V USA nám ISB moc chybí, naštěstí plánujeme návrat zpět do ČR.

Číst dále
13.3. 2015 Rodiče dvou dětí z ISB

Obě naše děti momentálně studují na základní škole ISB. Máme velkou radost z nízkého počtu studentů v jednotlivých třídách a i z celkového prostředí, ve kterém se děti učí. Třídy jsou prostorné a studenti se podílí na výzdobě a spoluvytváří tak své prostředí pro výuku.

Číst dále
28.2. 2015 Dana

Moje dcera navštěvuje International School of Brno (ISB) již třetím rokem a školu miluje! Každý den mi doma s nadšením vykládá o tom, co všechno se naučila. Počet dětí ve třídě je nízký s pestrou škálou dětí různých národností.

Číst dále

Kontakt

Akreditace

CIS
Cobis
Cambridge
International Baccalaureate
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy

Partneři

NCCC