Akreditace a členství

CIS – ISB je řádným členem Rady mezinárodních škol

Rada mezinárodních škol (CIS) je členskou organizací, která byla založena za účelem podpory vysoké kvality mezinárodního vzdělávání.

CIS je jednou z nejvýznamnějších organizací v mezinárodním vzdělávání. Mezi jejími členy se nachází více než 650 škol a 480 vysokých škol a univerzit. Bližší informace můžete získat na webových stránkách školy a univerzity.

Rada má také bohaté zkušenosti s tzv. K-12 vzděláváním, tedy základním a středním vzděláním, ve více než 100 zemích světa. Mnoho inspektorů a konzultantů této organizace má zkušenosti se vzděláváním ve světě a někteří z nich jsou bývalými řediteli mezinárodních škol.

Základním cílem CIS je umožnit členským organizacím – školám  dosáhnout co nejvyšších standardů ve vzdělávání a neustálé zlepšování studijních výsledků studentů těchto škol.

Více o Radě naleznete zde: www.cois.org.

IB World School - International Baccalaureate Diploma Programme

ISB se stala IB World School v dubnu 2017.

Program IB má pozitivní vliv na studenty, školy a zároveň i na jejich širší komunitu, jelikož tento způsob výuky má dopad i mimo třídy. IB má zcela ojedinělý a inovativní přístup ke vzdělání - studenti stejně jako učitelé se na programu podílí s opravdovým nasazením a zároveň jsou součástí širší celosvětové sítě. Studenti se tak mohou účastnit mezinárodních konferencí a lektoři spolupracují na mezinárodní úrovni. Z těchto důvodů si IB nárokuje přední místo v rámci poskytování mezinárodního vzdělání.

Více o programu IB: http://www.ibo.org/

 

Členství v CIE Cambridge

Cambridge International Education je světově největším poskytovatelem mezinárodních vzdělávacích programů a kvalifikací pro studenty ve věku 5–19 let. Členem této cambridgeské komunity je více než 9 000 škol ve více než 160 zemích světa.

Programy a kvalifikace Cambridge jsou progresivní a flexibilní tak, aby podporovaly studenty v úspěšném rozvoji. ISB je akreditovaným členem Cambridge International Education, a je tedy oprávněna poskytovat programy pro základní a středoškolské vzdělání.

Více informací naleznete zde: http://www.cie.org.uk/

 
COBIS – ISB je členem Britské rady mezinárodních škol

Ze strany COBIS bylo naše členství oznámeno takto:

COBIS by rád přivítal nového člena, kterým je International School of Brno z České republiky. Škola předložila excelentně vypracovanou přihlášku a Členskému výboru COBIS bylo tak potěšením schválit nové členství. Ředitel školy, Jan Švihálek, okomentoval celou událost takto: "Jsme velmi potěšeni kladným přijetím naší přihlášky a taktéž se cítíme velmi poctěni skutečností, že jsme součástí této skvělé organizace". Za celý tým COBIS můžeme prohlásit, že se velmi těšíme na spolupráci s International School of Brno.

COBIS – dopis deklarující členství ISB

Povolení MŠMT

International School of Brno, Mezinárodní škola Brno, byla uznána Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy České republiky jako zahraniční škola na území ČR dle § 38 školského zákona. Povolení MŠMT je ke stažení zde (2009–2014) a zde (2014–2019).

Novinky

Hodnocení rodičů

25.2. 2019 Milena

Naše dcera Barbora nastoupila do ISOB do Y11. Není to zrovna ideální rok k přestupu na jinou školu, protože v tomto roce má skládat IGCSE zkoušky.

Číst dále
22.2. 2019 Ivona

Skvělá škola, která dobře připraví vaše děti na budoucí náročné studium na světových univerzitách.

Číst dále
23.3. 2018 Otec Wenjie

Ve srovnání s čínským způsobem vzdělání, které je orientované spíše na testování, Wenjie se líbí víc prostředí a výuka na ISB. Úkoly v Číně jsou cíleny na posílení paměti, zatímco na ISB se klade důraz na vedení k samostatnosti a kompetenci studenta.

Číst dále
10.2. 2017 MAARTJE

Moji dva chlapci začali navštěvovat ISB v září 2015. Jeden byl v prvním ročníku, druhý ve třetím (ani jeden z nich není rodilý mluvčí). Jako maminka jsem měla z prvního školního dne velké obavy. Nová země, nové město, nová škola a dokonce i nový jazyk. Domů ze školy se vrátili oba šťastní a už po pár týdnech začali mluvit anglicky a cítili se ve škole jako doma. Zaměstnanci školy, učitelé a další rodiče nám velmi pomohli se zaběhnout a to nejen ve škole, ale i co se života v Brně týče. Atmosféra ve škole je velmi otevřená a vřelá. Vždy tu najdete někoho, kdo Vás vyslechne.
Se vším nám také pomohlo PTA (Asociace rodičů), kteří nás propojili s dalšími rodinami a pomohli nám se stát součástí ISB komunity.
Doposud to pro nás je skvělá zkušenost!

Číst dále
12.1. 2017 HANA

S velkou láskou píši těchto pár vět pro hodnocení školy ISB na Čejkovické ulici v Brně na Vinohradech. Můj syn byl na této škole od 1. do 3. ročníku. Bohužel jsem se kvůli velké pracovní vytíženosti musela přesunout do USA a můj syn se mnou. V USA nám ISB moc chybí, naštěstí plánujeme návrat zpět do ČR.

Číst dále

Kontakt

Akreditace

CIS
Cobis
Cambridge
International Baccalaureate
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy

Partneři

NCCC