Registrace

Registrace nových žáků a studentů na ISB je pro děti / studenty, jejich rodiče i školu velice důležitým okamžikem. Za předpokladu volných míst ve třídách je možné nastoupit na naši školu v průběhu celého roku. 

První návštěva

Po předchozí domluvě jsou rodiny kdykoliv vítány k navštěvě ISB. Členové ISB týmu Vás rádi provedou budovou školy, představí Vám učitele a studenty a také zodpoví veškeré Vaše otázky. Tyto návštěvy je nejlepší uskutečnit v průběhu školního dne, abyste viděli běžný denní provoz školy.

Pro domluvení návštěvy, prosím, kontaktujte:

Ředitel školy: Mgr. Jan Svihalek +420 776 490 120
nebo pište na e-mail: info(zavinac)isob.cz

V případě, že jste se rozhodli pro registraci na ISB, požádáme Vás, abyste nám poskytli následující dokumenty:

  • kompletně vyplněný registrační formulář [PDF 490 kB]
  • kopii pasu/OP jednoho z rodičů
  • kopii studentova pasu/OP (pokud je k dispozici)
  • přeloženou kopii posledního vysvědčení (pokud je k dispozici)
  • všechny relevantní dokumenty, které se týkají studentova dosavadního vzdělání (lékařské zprávy, individuální vzdělávácí program, dokumenty ke speciálním potřebám studenta apod.)
Studium na ISB

Zařazení studenta

Poté, co obdržíme všechny dokumenty potřebné k registraci, bude nutné potvrdit úroveň vzdělání studenta a určit jeho potřeby pro úspěšný start na ISB. Student 2. stupně a střední školy většinou absolvuje test z angličtiny a matematiky za účelem co nejpřesnějšího určení třídy a také zjištění, zda je potřeba zajistit další podporu vzdělávání (EAL – program na podporu angličtiny). Ve většině případů jsou studenti umístěni do ročníků svých vrstevníků, nicméně abychom si byli jistí správným zařazením a odpovídajícím nárokům na studenty, preferujeme absolvování těchto testů, a to ještě před plánovaným prvním dnem ve škole.

Studenti, kteří se učí anglicky

Pokud se student učí anglicky, upřednostňujeme využití programu výuky angličtiny jako druhého jazyka (EAL), který je možné nastavit individuálním potřebám studenta. Díky tomuto programu jsme schopni podrobněji sledovat pokrok žáka v angličtině a také se zaměřit na jeho potřeby. Za tento program je účtován rodičům žáka poplatek.

Studentům nastupujícím na druhý a třetí stupeň „Secondary a High School“ může být předtím, než se začnou připravovat na IGCSE zkoušky nebo IB Dipoloma Programme nabídnut individuální vzdělávací plán. Rozhodnutí je vždy provedeno ve spolupráci s rodiči. Cílem je vždy vytvořit program, který bude nejlépe odpovídat potřebám studenta.

Studenti, kteří nastupují na střední školu

Jelikož ISB poskytuje Cambridge IGCSE program, je velmi důležité, aby rodiny zvažovaly své plány do budoucnosti. ISB pomáhá studentům při výběru jejich budoucí kariéry tak, aby ti, kteří naši školu opouštějí, měli možnosti a byli schopni podniknout potřebné kroky k dosažení kariéry, kterou si zvolili.

Po ukončení přijímacího řízení je podepsána Smlouva o vzdělání a Dohoda o platbě. Smlouva o vzdělání se podepisuje vždy mezi zákonným zástupcem studenta a ISB. Dohoda o platbě může být podepsána mezi ISB a osobou odpovědnou za platbu.

V případě, že pro Vás není, z rodinných důvodů, tento postup proveditelný, informujte nás prosím o Vašich potřebách a my se Vám pokusíme vyjít co nejvíce vstříc. Chtěli bychom Vás ujistit, že chápeme, že stěhování do zahraničí vyžaduje značné úsilí, a naším cílem je Vám toto náročné období komplikovat co nejméně.

Novinky

Hodnocení rodičů

25.2. 2019 Milena

Naše dcera Barbora nastoupila do ISOB do Y11. Není to zrovna ideální rok k přestupu na jinou školu, protože v tomto roce má skládat IGCSE zkoušky.

Číst dále
22.2. 2019 Ivona

Skvělá škola, která dobře připraví vaše děti na budoucí náročné studium na světových univerzitách.

Číst dále
23.3. 2018 Otec Wenjie

Ve srovnání s čínským způsobem vzdělání, které je orientované spíše na testování, Wenjie se líbí víc prostředí a výuka na ISB. Úkoly v Číně jsou cíleny na posílení paměti, zatímco na ISB se klade důraz na vedení k samostatnosti a kompetenci studenta.

Číst dále
10.2. 2017 MAARTJE

Moji dva chlapci začali navštěvovat ISB v září 2015. Jeden byl v prvním ročníku, druhý ve třetím (ani jeden z nich není rodilý mluvčí). Jako maminka jsem měla z prvního školního dne velké obavy. Nová země, nové město, nová škola a dokonce i nový jazyk. Domů ze školy se vrátili oba šťastní a už po pár týdnech začali mluvit anglicky a cítili se ve škole jako doma. Zaměstnanci školy, učitelé a další rodiče nám velmi pomohli se zaběhnout a to nejen ve škole, ale i co se života v Brně týče. Atmosféra ve škole je velmi otevřená a vřelá. Vždy tu najdete někoho, kdo Vás vyslechne.
Se vším nám také pomohlo PTA (Asociace rodičů), kteří nás propojili s dalšími rodinami a pomohli nám se stát součástí ISB komunity.
Doposud to pro nás je skvělá zkušenost!

Číst dále
12.1. 2017 HANA

S velkou láskou píši těchto pár vět pro hodnocení školy ISB na Čejkovické ulici v Brně na Vinohradech. Můj syn byl na této škole od 1. do 3. ročníku. Bohužel jsem se kvůli velké pracovní vytíženosti musela přesunout do USA a můj syn se mnou. V USA nám ISB moc chybí, naštěstí plánujeme návrat zpět do ČR.

Číst dále

Kontakt

Akreditace

CIS
Cobis
Cambridge
International Baccalaureate
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy

Partneři

NCCC