Registrační proces

Registrace nových žáků a studentů na ISB je pro děti / studenty, jejich rodiče i školu velice důležitým okamžikem. Za předpokladu volných míst ve třídách je možné nastoupit na naši školu v průběhu celého roku. 

První návštěva

Po předchozí domluvě jsou rodiny kdykoliv vítány k navštěvě ISB. Členové ISB týmu Vás rádi provedou budovou školy, představí Vám učitele a studenty a také zodpoví veškeré Vaše otázky. Tyto návštěvy je nejlepší uskutečnit v průběhu školního dne, abyste viděli běžný denní provoz školy.

Pro domluvení návštěvy, prosím, kontaktujte:

Ředitel školy: Mgr. Jan Švihálek +420 776 490 120
nebo pište na e-mail: info(zavinac)isob.cz

V případě, že jste se rozhodli pro registraci na ISB, požádáme Vás, abyste nám poskytli následující dokumenty:

  • kompletně vyplněný registrační formulář [PDF 513 kB]
  • kopii pasu/OP jednoho z rodičů
  • kopii studentova pasu/OP (pokud je k dispozici)
  • přeloženou kopii posledního vysvědčení (pokud je k dispozici)
  • všechny relevantní dokumenty, které se týkají studentova dosavadního vzdělání (lékařské zprávy, individuální vzdělávácí program, dokumenty ke speciálním potřebám studenta apod.)
Studium na ISB

Zařazení studenta

Poté, co obdržíme všechny dokumenty potřebné k registraci, bude nutné potvrdit úroveň vzdělání studenta a určit jeho potřeby pro úspěšný start na ISB. 

Studenti, kteří nemluví anglicky

Pokud student nemluví anglicky nebo s angličtinou teprve začíná, doporučujeme využití našeho programu rozšířené výuky angličtiny (EAL), který je možné nastavit individuálním potřebám studenta. Díky tomuto programu jsme schopni podrobněji sledovat pokrok žáka v angličtině a také se zaměřit na jeho potřeby.

Studentům nastupujícím na Secondary nebo High School (Years 7–13) může být nabídnut individuální vzdělávací plán, který v daném čase zajistí minimální úroveň znalosti anglického jazyka pro absolvování Cambridge IGCSE. Rozhodnutí je vždy provedeno ve spolupráci s rodiči. Cílem je vždy vytvořit program, který bude nejlépe odpovídat potřebám studenta.

Po ukončení přijímacího řízení a vytvoření studijního plánu pro přicházejícího studenta je podepsána Smlouva o vzdělání a Dohoda o platbě. Smlouva o vzdělání se podepisuje vždy mezi zákonným zástupcem studenta a ISB. Dohoda o platbě může být podepsána mezi ISB a osobou odpovědnou za platbu.

 

Akreditace a členství