Hodnocení rodičů

Hodnocení rodičů

Karel Jalový - Year 8 parent

Moje dcera Sophie nastoupila do ISB ve 12 letech, předtím chodila do školy v Londýně. V ročníku bylo 250 dětí, v žádném případě se neřešily potřeby či nastavení jednotlivých žáků.

O to víc jako rodič oceňuji velikost tříd na ISB, téměř rodinné prostředí a individuální přístup k dětem. Komunikace se školou je skvělá. Dcera je s výběrem školy spokojená. Velmi také oceňujeme vysokou úroveň distanční výuky, která je plnohodnotnou alternativou k výuce prezenční. 


Názor na zkušební den

Dobrý večer pane Švihálek, ráda bych Vám poskytla zpětnou vazbu návštěvy naší dcery ve vaší škole. Vrátila se naprosto nadšená. Byla překvapena ze vstřícnosti jak nnpedagogů, tak hlavně studentů, kteří ji okamžitě přijali mezi sebe.

Výuka všech předmětů a konverzace se studenty v anglickém jazyce byla její první zkušenost, z které měla obavy. Potěšilo ji, že převážně z velké části jak pedagogům, tak i studentům rozuměla.

Jménem naší dcery bych Vám tedy chtěla velice poděkovat za umožnění této cenné zkušenosti. Dokonce se stihla spřátelit i s třemi dívkami, se kterými je nyní v kontaktu. Zítra mají už i naplánované společné setkání:)
Ještě jednou za vše velké díky!


Petra Mrázek Johnová

S přibývajícím věkem svého syna si velmi uvědomuju,že ač dnešní doba nabízí spoustu možností v rámci vzdělání,(které v mém dětství neexistovaly),stále a vždy budu mít pouze jednu možnost zvolit v této oblasti to,co aktuálně za nejlepší považuju.S ISOB se jako rodič ve všech směrech absolutně ztotožňuju a také s myšlenkou,že nejlepší investice byla,je a vždy bude do vzdělání atˇ už našeho nebo našich dětí.

S přibývajícím věkem svého syna  si velmi uvědomuju,že ač dnešní doba nabízí spoustu možností v rámci vzdělání,(které v mém dětství neexistovaly),stále a vždy budu mít pouze jednu možnost zvolit v této oblasti to,co aktuálně za nejlepší považuju.S ISOB se jako rodič ve všech směrech absolutně ztotožňuju a také s myšlenkou,že nejlepší investice byla,je a vždy bude do vzdělání atˇ už našeho nebo našich dětí. Velmi si na téhle škole vážím otevřenosti,individuálního přístupu a rovněž každodenní zpětné vazby od paní učitelky.Jsem vděčná za každý plnohodnotně strávený den svého syna v téhle úžasné škole.

Rodina Fuskova

Naše dcera Barbora nastoupila do ISOB do Y11. Není to zrovna ideální rok k přestupu na jinou školu, protože v tomto roce má skládat IGCSE zkoušky. Důvodem k tomuto kroku bylo stěhování naší rodiny z Přerova. Měli jsme obavy, jak zvládne tolik změn v takto studijně náročném roce - nové prostředí doma i ve škole, dlouhé dojíždění, noví spolužáci a učitelé, přestup do nového sportovního klubu... Po pár měsících, co Bára školu navštěvuje, mohu říci, že jsme přesvědčení, že to byla správná volba.

Naše dcera Barbora nastoupila do ISOB do Y11. Není to zrovna ideální rok k přestupu na jinou školu, protože v tomto roce má skládat IGCSE zkoušky. Důvodem k tomuto kroku bylo stěhování naší rodiny z Přerova. Měli jsme obavy, jak zvládne tolik změn v takto studijně náročném roce - nové prostředí doma i ve škole, dlouhé dojíždění, noví spolužáci a učitelé, přestup do nového sportovního klubu... Po pár měsících, co Bára školu navštěvuje, mohu říci, že jsme přesvědčení, že to byla správná volba. Vidíme, že učitelé vedou studenty k zodpovědnosti, samostatnosti, učí je nebát se komunikovat, vidět věci v širších souvislostech, vnímat vnější vlivy a chápat i nutnost hlubokých teoretických znalostí a praktických dovedností, na kterých mohou dále stavět. Vím, že dcera má podporu jak od učitelů, tak od spolužáků a její počáteční obavy, jak vše zvládne, už opadly. Ptala jsem se Báry, co zde mám napsat a nyní ji cituji: "Napiš, že ta škola je naprosto super." Myslím, že to hovoří za vše, opravdu nám spadl kámen ze srdce.

Ivona Rehakova

Skvělá škola, která dobře připraví vaše děti na budoucí náročné studium na světových univerzitách. Na škole je přátelská atmosféra, učitelé jsou velmi vstřícní a ochotní. Děti jsou vedeny k dobrovolnické činnosti, což také oceňuji. Pravidelně se uskutečňují různé akce, setkání či školní plesy.


Marta Duchonova

Naše dcera přešla na ISOB z, říká se, prestižního gymnázia a aby dobře zvládala učivo, musela "opakovat" ročník. Ztráta roku? Absolutně ne! Denně čerpá tolik skvělých informací, nových možností, pozitivního přístupu od všech zaměstnanců školy, že jiná škola by ji nikdy takhle nezaujala. Do školy se těší! Říkává to i Vaše dítě? Jsme velmi spokojeni, rodiče i dcera. Díky Marta Duchonova


Tracy

Ve škole mám dva syny - jednoho na prvním a druhého na druhém stupni. Do školního života se po přestěhování z ciziny oba zapojili rychle a po akademické stránce vedou velmi dobře. Učitelé a jejich nadšený přístup byli během nástupu do nové školy velkou pomocí.


Lenka

Máme tři děti a na ISB přicházely postupně a každé s jiným úmyslem.
První nastupovala prostřední dcera do šesté třídy. Ve škole se jí moc líbilo a chtěla tam mít i mladší sestru. Ta nastoupila do předškoláků do školky také proto, že jsme chtěli, aby byla dobře připravená do první třídy v anglicky mluvícím prostředí. Jako poslední přestupoval nejstarší syn, a to v pololetí deváté třídy. Na ISB nám dali naději, že ho škola opět začne bavit. Naše důvody, proč zvolit tuto školu, se posunuly z atraktivní anglické výuky na osobní přístup ke každému dítěti.


Dana

Moje dcera navštěvuje International School of Brno (ISB) již třetím rokem a školu miluje! Každý den mi doma s nadšením vykládá o tom, co všechno se naučila. Počet dětí ve třídě je nízký s pestrou škálou dětí různých národností. Děti jsou motivovány k tomu, aby si kladly vlastní výzvy a pracovaly tak, jak nejlépe dovedou. Moje dcera se v tomto prostředí mnoho naučila. Učitelé jsou úžasní! Jsou vždy připraveni pomoci a jsou velmi pozorní k jakýmkoliv připomínkám ze strany dětí nebo rodičů.


Rodiče dvou dětí z ISB

Obě naše děti momentálně studují na základní škole ISB. Máme velkou radost z nízkého počtu studentů v jednotlivých třídách a i z celkového prostředí, ve kterém se děti učí. Třídy jsou prostorné a studenti se podílí na výzdobě a spoluvytváří tak své prostředí pro výuku.Díky nízkému počtu studentů ve třídě mají učitelé čas i prostor věnovat se individuálně všem studentům a přizpůsobit výuku jejich vlastnímu tempu.


Akreditace a členství