Novinky

Novinky

Nový začátek

Nový začátek

6. 9. 2021

Začátek výuky je v plném proudu! Tento týden jsme se zaměřili na to, abychom se navzájem poznali, rozvíjíme pozitivní vzdělávací prostředí a položili jsme základy práce!

Začátek výuky je v plném proudu! Tento týden jsme se zaměřili na to, abychom se navzájem poznali, rozvíjíme pozitivní vzdělávací prostředí a položili jsme základy pro další práci!

Den otevřených dveří MŠ

Den otevřených dveří MŠ

14. 6. 2021

Na Mezinárodní škole Brno se předškolní program zaměřuje na výuku, která vede děti k vlastnímu objevování světa.

Komunikace se spolužáky, schopnost řešit problémy, snaha být nezávislý a spoluvyvářet komunitu třídy jsou základní dovednosti, které rozvíjíme v naší školce.
Zjistěte více o unikátní školce na dnu otevřených dveří 22. června od 9 do 11 hodin.

Přírodní vědy na ISB

Přírodní vědy na ISB

12. 5. 2021

Gratulujeme Martinu Radovi, studentu 10. ročníku, jehož projekt o Mpembově jevu obdržel ocenění Žlutá stuha (mimořádný) na soutěži Vienna Science Fair. Martinův výzkum o důvodech, proč horká voda mrzne rychleji než voda o pokojové teplotě, mu přineslo také vítězství v kategorií starších studentů v oblasti biologie/chemie. Dobrá práce, Martine!


Setkání absolventů ISB!

Setkání absolventů ISB!

19. 4. 2021

Absolventi ISB (2019), aktuálně studující na univerzitách v Kanadě, Nizozemsku, Francii, Litvě, Švýcarsku nebo v Praze, se sešli na improvizovaném Zoom třídním srazu.


Student Passion Projects!

Student Passion Projects!

19. 11. 2020

Vytvoření něčeho vlastníma rukama, získání sebevědomí při práci s profesionálním nářadím a dlouhá cesta od návrhu k výslednému produktu. Remi z 1. ročníku střední školy se naučil mnoho praktických dovedností, když se věnoval své vášni, kterou je práce se dřevem.


ISB se stalo centrem SAT

ISB se stalo centrem SAT

22. 6. 2020

Je nám potěšením Vás informovat, že International School of Brno se stala testovacím centrem SAT (standardizovaný test studijních předpokladů).

Výsledek zkoušky SAT je klíčovou součástí přijímacího řízení na univerzity a vysoké školy ve Spojených státech amerických, stejně jako je uznáván na mnoha univerzitách ve světě.
ISB je jediným místem na jižni Moravě, kde lze tyto testy absolvovat. Studenti brněnských a jihomoravských středních škol, kteří plánují hlásit se na americké univerzity nebo na jakoukoliv univerzitu vyžadující zkoušku SAT, si od školního roku 2020/2021 mohou přijít napsat test na naši školu, a sice ve třech různých termínech (v říjnu, v prosinci a v březnu).
Pokud byste se chtěli dozvědět více o možnosti složení testu SAT na ISB, kontaktujte nás prosím na info@isob.cz.

Naše školka už je zpět!

Naše školka už je zpět!

14. 5. 2020

Zpátky k objevování světa kolem nás a učení se ve třídě!


Zpráva od ředitele ISB

Zpráva od ředitele ISB

19. 4. 2020

Vážení rodiče, vážení studenti, vážení kolegové,
je to jen pár týdnů, co jsem Vás naposledy oslovil ohledně současné situace ve škole v souvislosti s opatřeními proti šíření Covid-19. - čtěte dále

Od té doby byly náš svět, naše rodiny, naše škola, naše životy a celá společnost vystaveny nebývalé změně a nejistotě. Globální pandemie nás přinutila ukončit prezenční výuku a začít fungovat v mnoha ohledech jinak. Alespoň prozatím. Rád bych využil této příležitosti, abych Vám poděkoval za Vaši podporu, spolupráci a trpělivost a informoval Vás o současné situaci a o výhledu do příštích týdnů.

 

- Od pondělí 20. dubna jsou na základě změny rozhodnutí Rady města Brna znovu otevřeny prostory školky a Year 1. Současně byla k dnešku ukončena on-line výuka na tomto stupni a byla zavedena mnohá (hygienická) opatření. Ta budeme upravovat podle toho, jaké získáme zkušenosti z provozu.

- Předběžné datum, které vláda oznámila coby plán pro návrat žáků 1. stupně (pro nás Year 2 až Year 6), je 25. května. Ministerstvo školství by mělo vydat metodický pokyn k tomu, jak by výuka měla nebo mohla fungovat, a my ho budeme přizpůsobovat naší specifické situaci. 

- Ohledně 2. stupně a střední školy se projednává několik scénářů, budeme Vás informovat, jak se situace vyvíjí.

- Návštěva akreditačního týmu IB pro 1. stupeň (PYP program), která byla původně plánována na duben, se přesouvá na říjen 2020. Myslíme, že jako škola jsme na tuto akreditaci velmi dobře připraveni.

- Naši „maturanti“ finišují svá studia IB Diploma programu. Přestože zkoušky IB Diploma byly letos zrušeny, IB diplomy se budou vydávat přičemž hodnocení bude probíhat na základě práce studentů, jejich známek a  předběžných výsledků, tzv. predictor grades.

 

Výuka na každém stupni má svá specifika a každá věková skupina má určité předpoklady k samostatné práci. I naši studenti mají jistě velmi rozdílné potřeby, pokud se vzdělávají mimo přímý dohled učitelů. Samozřejmě že jsme museli vyladit (a stále upravujeme) program tak, aby byl co nejefektivnější a co nejvíce motivující.

 

Celkově jsem nesmírně hrdý na to, jak se naše škola, studenti, jejich rodiče a naši učitelé s danou situací vypořádali. Myslím, že je evidentní, že zodpovědný přístup našich studentů a učitelů je naprosto v souladu s těmi nejlepšími příklady a s organizací on-line výuky v této krizové době ve srovnání s nejlepšími mezinárodními školami na světě. Rychlost, se kterou se naši učitelé přizpůsobili tak zásadní a náhlé změně, je obdivuhodná a já si nesmírně vážím jejich práce.

 

Úžasnou práci odvádějí také rodiny našich studentů. Rodiče, sourozenci, babičky a dědečkové, všichni jsou nějakou formou zapojeni do on-line výuky. Velmi si toho vážíme. Děkujeme Vám všem za Váš čas a energii strávenou při výuce doma, za podporu Vašim dětem, našim studentům. Bez Vás a Vaší podpory by toto nebylo možné zvládnout. Věříme, že přes všechna negativa, která tato doba přináší, bude zkušenost s on-line výukou jedním z pozitivnějších aspektů.

 

DĚKUJEME, že nás v této nelehké době podporujete. Děkujeme, že jste pozitivní, trpěliví a loajální ke škole. Děkujeme, že nás upozorňujete na chyby, kterých se ani my nevyvarujeme, a dáváte nám zpětnou vazbu. Pro nás všechny to znamená opravdu moc. Myslíme si, že to ukazuje, jak stabilní škola je, že nás jen tak něco nerozhází. Těšíme se na návrat do post-koronové doby a další spolupráci s Vámi a Vašimi dětmi.

 

S pozdravem,


Výuka na ISB pokračuje!

Výuka na ISB pokračuje!

13. 3. 2020

I přes nová bezpečnostní opatření výuka pokračuje, někteří studenti se připojují i se svými mazlíčky!


27. 2. 2020


Další úspěšný charitativní večer na ISB

Další úspěšný charitativní večer na ISB

12. 2. 2020

S více než 150 účastníky to byl náš dosud největší kvíz. Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se podíleli na tomto večeru plném zábavy, a to hlavně našim štědrým sponzorům, panu učiteli Tynanovi a jeho organizačnímu týmu! Výtěžek z akce umožní našim studentům dále pokračovat v přípravě a distribuci jídla těm, kteří to potřebují.


Prezentace projektů IB - CAS

Prezentace projektů IB - CAS

22. 1. 2020

Studenti IB musí v rámci svého studia dokončit projekt CAS. Tento projekt musí zabrat nejméně jeden týden práce, zahrnovat nějakou formu spolupráce a být založen nejméně na jedné ze složek CAS (kreativita, aktivita, servis).

Tento rok studenti dokončili a představili celkem tři různé projekty: postavili stezku pro chůzi naboso pro lidi s postižením v obci Jizbice, vytvořili ročenku pro ISB nebo absolvovali expedici za severním polárním kruhem!!!

Předmět - Global Perspectives

Předmět - Global Perspectives

16. 12. 2019

V předmětu globální perspektivy jsme probírali cirkulární ekonomiku jako doplněk lekce o tradicích. Takže po našem vyřezávání dýní jsme uklidili, připravili a uvařili zbytky vhodné k jídlu. Zamrazili jsme polévku, kterou jsme v pravý čas využili na naší pravidelné akci, v rámci níž jsme ji servírovali lidem v nouzi.

Dostalo se k nim více než 40 sklenic jídla, které by se jinak vyhodilo, a to díky konceptu tzv. oběhového hospodářství.

Den ve studiu ČT

Den ve studiu ČT

2. 12. 2019

Žáci 5. a 6. ročníku navštívili studio České televize. Navázali tak na právě probírané téma, kterým jsou média a moderní technologie.

Děti se seznamují s rolí, kterou má televize při sdílení informací a propojování lidí po celém světě. 21.listopadu se slavil Světový den televize a toto byl výborný způsob, jak si tento den připomenout.

Výročí sametové revoluce

Výročí sametové revoluce

18. 11. 2019

Tento víkend si Češi a Slováci připomínají 17. listopad 1989, začátek sametové revoluce. Studenti českého programu na ISB pracovali s různými zdroji a plnili týmové úkoly, aby se dozvěděli více o této důležité události moderní historie.


Mateřská škola - Den otevřených dveří

Mateřská škola - Den otevřených dveří

12. 11. 2019

Mateřská škola International School of Brno Vás zve na Den otevřených dveří! Seznamte se s přátelským a inspirativním prostředím, s našimi pedagogy a s výukou v jediné mezinárodně akreditované školce a škole s výukou v angličtině na jižní Moravě.


Virtuální realita

Virtuální realita

30. 10. 2019

Žáci Year 6 prozkoumali indiánskou rezervaci The Big Cypress ve virtuální realitě a dozvěděli se o migraci kmene Seminole. Kam by VR vzala vás?


Výlet do Berlína

Výlet do Berlína

30. 10. 2019

Naši studenti navštívili East Side Gallery v Berlíně, kde si připomněli, jak důležitá je svoboda v jejich životě a jak pád železné opony před 30 lety ovlivnil jejich současnost i budoucnost.


3. třída - návrhy bydlení pro 21. století

3. třída - návrhy bydlení pro 21. století

29. 10. 2019

Co vše by se mělo zvážit při navrhování Vašeho domova snů? Žáci Year 3 se podělili o své nápady a návrhy.


Akreditace a členství