Novinky

Novinky

Další úspěšný charitativní večer na ISB

Další úspěšný charitativní večer na ISB

12. 2. 2020

S více než 150 účastníky to byl náš dosud největší kvíz. Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se podíleli na tomto večeru plném zábavy, a to hlavně našim štědrým sponzorům, panu učiteli Tynanovi a jeho organizačnímu týmu! Výtěžek z akce umožní našim studentům dále pokračovat v přípravě a distribuci jídla těm, kteří to potřebují.


Prezentace projektů IB - CAS

Prezentace projektů IB - CAS

22. 1. 2020

Studenti IB musí v rámci svého studia dokončit projekt CAS. Tento projekt musí zabrat nejméně jeden týden práce, zahrnovat nějakou formu spolupráce a být založen nejméně na jedné ze složek CAS (kreativita, aktivita, servis).

Tento rok studenti dokončili a představili celkem tři různé projekty: postavili stezku pro chůzi naboso pro lidi s postižením v obci Jizbice, vytvořili ročenku pro ISB nebo absolvovali expedici za severním polárním kruhem!!!

Předmět - Global Perspectives

Předmět - Global Perspectives

16. 12. 2019

V předmětu globální perspektivy jsme probírali cirkulární ekonomiku jako doplněk lekce o tradicích. Takže po našem vyřezávání dýní jsme uklidili, připravili a uvařili zbytky vhodné k jídlu. Zamrazili jsme polévku, kterou jsme v pravý čas využili na naší pravidelné akci, v rámci níž jsme ji servírovali lidem v nouzi.

Dostalo se k nim více než 40 sklenic jídla, které by se jinak vyhodilo, a to díky konceptu tzv. oběhového hospodářství.

Den ve studiu ČT

Den ve studiu ČT

2. 12. 2019

Žáci 5. a 6. ročníku navštívili studio České televize. Navázali tak na právě probírané téma, kterým jsou média a moderní technologie.

Děti se seznamují s rolí, kterou má televize při sdílení informací a propojování lidí po celém světě. 21.listopadu se slavil Světový den televize a toto byl výborný způsob, jak si tento den připomenout.

Výročí sametové revoluce

Výročí sametové revoluce

18. 11. 2019

Tento víkend si Češi a Slováci připomínají 17. listopad 1989, začátek sametové revoluce. Studenti českého programu na ISB pracovali s různými zdroji a plnili týmové úkoly, aby se dozvěděli více o této důležité události moderní historie.


Mateřská škola - Den otevřených dveří

Mateřská škola - Den otevřených dveří

12. 11. 2019

Mateřská škola International School of Brno Vás zve na Den otevřených dveří! Seznamte se s přátelským a inspirativním prostředím, s našimi pedagogy a s výukou v jediné mezinárodně akreditované školce a škole s výukou v angličtině na jižní Moravě.


Výlet do Berlína

Výlet do Berlína

30. 10. 2019

Naši studenti navštívili East Side Gallery v Berlíně, kde si připomněli, jak důležitá je svoboda v jejich životě a jak pád železné opony před 30 lety ovlivnil jejich současnost i budoucnost.


Virtuální realita

Virtuální realita

30. 10. 2019

Žáci Year 6 prozkoumali indiánskou rezervaci The Big Cypress ve virtuální realitě a dozvěděli se o migraci kmene Seminole. Kam by VR vzala vás?


3. třída - návrhy bydlení pro 21. století

3. třída - návrhy bydlení pro 21. století

29. 10. 2019

Co vše by se mělo zvážit při navrhování Vašeho domova snů? Žáci Year 3 se podělili o své nápady a návrhy.


Akreditace a členství