Novinky

23. 9. 2019
Den otevřených dveří ISOB - 16.10.2019

Školka, základní škola a střední škola International School of Brno vás zve na Den otevřených dveří.

Seznamte se s přátelským a inspirativním prostředím, s našimi pedagogy a nahlédněte do výukových metod jediné mezinárodně akreditované školky, základní školy a střední školy s výukou v angličtině na jižní Moravě.

Ve středu 16. 10. 2019 od 9:00 do 12:00.

Dozvíte se, jak důležité jsou prestižní mezinárodní akreditace pro další studium i pro zajištění kvality výuky na mezinárodních školách.

Přihlaste se prosím vyplněním formuláře, případně telefonicky na čísle: +420 776 490 120.

 

8. 3. 2019
ISB Masquerade Ball 2019

Save the date for this annual International School of Brno gala!
Open to the public.

12. 12. 2018
Literacy contest

Zde jsou výsledky 3.ročníku literární soutěže pořádané International School of Brno, pod záštitou British Chamber of Commerce. Téma: "What Does Happiness Mean To You?"
Soutěže se zúčastnilo celkem 31 žáků a studentů z vybraných brněnských základních škol či víceletých gymnázií s rozšířenou výukou anglického jazyka:

Práce hodnotila komise složená ze studentů posledního ročníku SŠ International School of Brno, pod vedením pana učitele Robina Smithe.
Zvláštní cenu za kreativitu uděluje také ředitel ISB.


Zde je krátký komentář komise a vyhodnocení:

"The overall standard this year was very high. The variety of interpretations and creativity of the entries was impressive. The judges had a difficult time reducing the choices down to three winners and we deliberated long and hard over our final choices. The judges want to thank you for your efforts and for your wonderful poems, cartoons, short stories and essays.

 

First Place:

Nella Durčáková, ZŠ Bakalovo nábřeží

 

 

Second Place:

Ester Ráčková, ZŠ Slovanské nám.

 

 

Third Place:

Kristýna Vyskočilová, Moravské Gymnázium

 

 

The "ISB Director’s Award for Creativity":

Anna Kotásková, Klasické a Španělské Gymnázium Vejrostova

 

 

28. 11. 2018
Den otevřených dveří na ISB

Přijďte se podívat, jak to na ISB chodí :)

3. 9. 2018
Vítejte ve školním roce 2018-2019.

V tomto roce slavíme 10. výročí ISB!

Welcome to the 2018-2019 school year
Welcome to the 2018-2019 school year
Welcome to the 2018-2019 school year
Welcome to the 2018-2019 school year

21. 8. 2018
První den školy

Vážení rodiče,

doufáme, že si užíváte zbývající týdny letošních letních prázdnin. Rádi bychom Vás informovali o průběhu prvního školního dne, kterým je pondělí 3. září.

Všechny Vás přivítáme v 8:30 hod. před hlavním vstupem do budovy. Budou na Vás čekat učitelé s cedulkami a zavedou studenty i Vás do tříd. Ve třídě strávíte společně s dětmi asi 15 minut. 


Následně v 9:00 hod. začne v aule prezentace pro rodiče, která potrvá asi 20 minut. Seznámíte se blíže s programem a očekáváními pro letošní školní rok. V době prezentace zůstanou studenti s učiteli ve třídách.


V 9:20 hod. se studenti 2. stupně a střední školy společně s rodiči seznámí s ostatními učiteli a prohlédnou si nové i stávající třídy. Rodiče dětí prvního stupně a školky zůstanou v té době v aule, kde jim bude představen IB Primary Years Programme.


Kolem 9:35 hod. přivedou učitelé děti prvního stupně do auly, čímž pro ně první den končí. Školka ani družina nebudou v pondělí otevřeny.


V 9:40 hod. se rodiče a studenti 7. až 11. ročníku dostaví do auditoria na prezentaci "Service Learning" ("dobrovolnictví"). Ve stejnou dobu se studenti 12. a 13. ročníku programu IB společně přemístí do knihovny v patře na schůzku s Ms. B a třídními učiteli, aby se společně podívali na důležitá data v nadcházejícím školním roce.

Prosím seznamte se s kalendářem důležitých akcí a prázdnin na webu a projděte si seznam pomůcek, které mají mít studenti s sebou (viz email).

S pozdravem
tým ISB

20. 6. 2018
Kandidatura na PYP program schválena!

S mimořádnou radostí Vám oznamujeme, že nám dne 19.6.2018 International Baccalaureate (IB) schválili žádost o kandidaturu v této organizaci a umožňují nám oficiálně pracovat s programem Primary Years Program.

Jedná se o inovativní osnovy pro školku a první stupeň, které směřují žáky ke kreativnímu a kritickému myšlení, zodpovědnosti, objevování místních i celosvětových otázek v reálném kontextu a souvislostech. 
 
Po celý letošní rok naši učitelé pilně pracovali na přechodu na nový typ osnov. Výuka je již nyní silně zaměřená na vedení dětí k pochopení souvislostí a umožňuje objevovat témata do větší hloubky. 
Tímto krokem se také loučíme na prvním stupni se CIE, dosavadními osnovami univerzity Cambridge. Ustupujeme také od výstupních testů těchto osnov (progression tests), které hodnotí míru zvládnutí těchto osnov. Učitelé Vám mohou testy ukázat a vysvětlit Vám, do jaké míry výsledky korespondují s tím, jak dítě běžně pracuje v hodinách. 
 
Děkujeme za Vaše partnerství a úsilí pomáhat našim dětem se všestranně rozvíjet. 
Těšíme se na další úspěšný rok!
Tým prvního stupně
 
 
 
 

5. 4. 2018
Primátor města Brno Petr Vokřál přebral záštitu nad festivalem Colours and Flavours of ISB

Je nám potěšením oznámit skvělou novinku - primátor města Brno Petr Vokřál udělil záštitu našemu festivalu Colours and Flavours of ISB. Děkujeme!

2. 3. 2018
Lekce plavání brzy odstartují!

Stejně jako v minulých letech organizujeme pro žáky hodiny plavání. Plavání 2. až 6. ročníku začíná 6. dubna a bude probíhat vždy během pátečního dopoledne. Plavání 1. ročníku a školky proběhne v květnu.

Celkem se děti zúčastní 4 hodin plavání ve skupinkách rozdělených podle úrovní a vedených kvalifikovanými instruktory. Lekce nahrazují výuku tělesné výchovy a jsou proto povinné. Necvičící děti budou cestovat společně se skupinou na bazén a sledovat výuku.

Termíny plavání jsou v kalendáři a proběhnou v následující dny:  6. 4., 13. 4., 20. 4. a 27. 4.

Odjíždět budeme zhruba po 10:00 hodině a vracet se ve 12:40 na oběd.

Děti potřebují následující:

Děti, které nebudou cvičit, musejí mít s sebou šortky a otevřené plastové přezůvky.

Upozorňujeme, že rodiče se mohou na hodiny plavání podívat z místní kavárny, nicméně nemají přístup do prostoru šatny ani bazénu před, v průběhu nebo po skončení výuky. Děkujeme za pochopení.

V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit.

 

16. 1. 2018
Ples ISB 2018

Připravte si své nejlepší róby, 2. ročník plesu ISB se blíží! Loni jsme si to všichni moc užili a doufáme, že i letos se nám podaří vytvořit krásnou plesovou atmosféru.

KDY: 16.2.2018 (pátek) od 18:00 do půlnoci
KDE: Semilasso, Palackého 162, Brno - Královo Pole


Ples je otevřen široké veřejnosti a celé ISB komunitě kromě studentů 1. stupně ZŠ a MŠ. Děkujeme za pochopení.


Připravili jsme pro Vás následující program:

Letos navíc budeme volit i královnu a krále plesu! O tom, kdo se jimi stane rozhodne porota složená z rodičů, učitelů i studentů.


Sdílíme s Vámi i link na událost na Facebooku, kde můžete sledovat všechny aktualizace a informace o programu. Budeme rádi, když budete událost sdílet s Vaší rodinou a přáteli.


Lístky na ples (studenti 100 Kč, dospělí 150 Kč) budou v prodeji na recepci v ISB a v Semilasse před akcí. Zahájení prodeje bude oznámeno.

13. 11. 2017
Bratslam 2017

Veliké gratulace našim studentům z 5,6 a 7. ročníků k vítězství a 3. místu v jejich kategoriích na soutěži v poezii Braslam!

Jejich vystoupení byla naprosto okouzlující a moc jim děkujeme za to, jakým způsobem reprezentovali ISB v zahraničí!

7. 11. 2017
Spolupráce ISB s vídeňskými pedagogy

Letos v září zahájila ISB spolupráci s rakouskými učiteli. Přečtěte si celý článek v odkazu níže!

Středisko služeb školám Brno navázalo spolupráci mezi českými a rakouskými učiteli. Jejich projekt Spolupráce v oblasti vzdělávání v přeshraničním regionu běží již více než rok a v říjnu se díky němu desítka učitelů z vídeňských základních škol přijela inspirovat naší výukou  na prvním stupni základních škol.

https://www.brno.cz/brno-aktualne/aktuality-a-oznameni/a/brnenska-zakladni-skola-international-school-of-brno-inspirovala-videnske-pedagogy/

12. 10. 2017
WORKSHOPY PRO RODIČE

Vážení rodiče,

rádi bychom Vás tímto pozvali další kolo workshopů pro rodiče, které se budou konat v pondělí, 16. 10. hned po skončení vyučování.

Tentokrát Vám představíme rodičovský portál Edookit, knihovnu a práci s online systémem Raz Kids, který děti využívají ke čtení. Cílem našich workshopů je poskytnout Vám informace, praktické návody a odpovědi na Vaše otázky. Připomínáme, že workshopy jsou pro rodiče (nikoli pro děti), ale děti mohou opět zdarma zůstat ve družince. 
 
Pro více informací prosím klikněte na tento odkaz (česká verze je na druhé straně).  
 
Těšíme se na Vás v pondělí.
 
S pozdravem
ISB tým
 

11. 9. 2017
ISB se stala členem CIS

S hrdostí s Vámi sdílíme informaci, že International School of Brno je nyní akreditovanou školou CIS - Council of International Schools! Rádi bychom tímto pogratulovali všem zaměstnancům školy a poděkovali jim za jejich úsilí a pracovní nasazení v této věci. Speciální poděkování patří také panu učiteli Menonovi, který naši žádost o členství koordinoval.

Dosažení členství v CIS pro nás je důležitým krokem. Nyní vstupujeme do další fáze akreditačního cyklu ve kterém bude škola plánovat další rozvoj a informovat radu CIS o našem růstu.

11. 9. 2017
Noční běh Brnem

Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost poznat Brno z netradičního pohledu - za tmy. Trasa běhu vede přes nejkrásnější brněnské památky - hrad Špilberk, katedrálu Sv. Petra a Pavla, Zelný trh a Starou radnici. Registrujte se už teď na https://www.behejbrno.com/510-mil-brnem/registrace/.

 

14. 6. 2017
ISB Summer Production

Srdečně Vás zveme na závěrečné divadelní představení "The Factory" v podání ISB dramatického kroužku! 21. června v aule v ISB.

Děti odehrají dvě představení:

10:45-11:45
13:30-14:30

Představení je inspirované příběhem Roalda Dahla Karlík a továrna na čokoládu.

 

 

24. 5. 2017
Návštěva z Rady mezinárodních škol

Tento týden hostíme v ISB speciální návštěvu - členy z Rady mezinárodních škol. Včera se setkali i se zástupci školních parlamentů na obou stupních.

11. 5. 2017
Fotbalový turnaj

v pátek 19. 5. se uskuteční druhý ročník mezinárodního fotbalového turnaje, který pořádá naše škola pro žáky 1. stupně.

Navštíví nás studenti z mezinárodní školy z Bratislavy a Ostravy. Vaše dítě může buď hrát (2. až 6. ročník) nebo fandit, a naše týmy můžete samozřejmě přijít podpořit i vy! Více informací naleznete zde. Rádi Vás tu uvidíme.

25. 4. 2017
ISB se stala IB World School

Vážení rodiče,

s potěšením bych Vám chtěl oznámit, že International School of Brno byla akreditována coby IB World School, a můžeme tedy našim studentům ročníku “Year 12” a “Year 13” nabídnout Diploma Programme.

Chtěl bych Vám všem poděkovat za Vaši podporu a práci, kterou jste tomuto projektu věnovali. Členové verifikačního týmu, kteří nás navštívili, se vyjadřovali velmi pochvalně o naší škole, našich vyučujících, našich studentech i jejich rodičích. Chtěl bych poděkovat především paní Barbaře Albrechtové, naší IB koordinátorce, za veškerou organizaci a přípravu školy na konečnou autorizaci. Jsem přesvědčen, že Diploma Programme bude velmi úspěšný.

Tímto však naše práce nekončí. Je třeba pečlivě naplánovat vše, co s implementací tohoto programu souvisí. V průběhu roku vás budeme pravidelně informovat o dalším vývoji.

Nyní ale buďme hrdí na to, co se International School of Brno podařilo, a oslavme otevření ročníku Year 12 v září 2017 a ročníku Year 13 v září 2018.

Ještě jednou Vám všem děkuji za Vaši trvalou podporu.

Jan Švihálek

ředitel školy

19. 4. 2017
PTA Velikonoční jarmark

ISB velikonoční odpoledne se bude konat ve čtvrtek 20.dubna 2017 v 15 hodin v prostorách školní šatny.

Zapojte se s námi do tvořivých dílniček, zajímavých her, malování na obličej a hennou, velikonočního zdobení, nebo přijďte na kávu, dort, crepes nebo jinou dobrůtku jako například párek v rohlíku. Letošní novinkou bude zdravý bar s čerstvým ovocem a zeleninou.

Během dne budou  děti ze školky a žáci 1. až 6. třídy hledat velikonoční vajíčka (v úterý 18.dubna bychom proto ocenili pomoc z řad rodičů při plnění velikonočních vajíček). Starší studenti se svého sladkého velikonočního překvapení dočkají také. Pomoc uvítáme také 20.dubna, kdy budeme velikonoční vajíčka schovávat.

V tombole na vás čekají skvělé ceny. Lístky do tomboly dostanou děti v obálce a další lístky bude možno zakoupit na recepci u paní Barbory. Polovina letošního výtěžku z velikonoční tomboly půjde na místní charitu, kterou si zvolí studenti ISB.

Uvítáme všechny dary, které budeme moci do tomboly zahrnout. Nechte je, prosím, na recepci u paní Barbory nejpozději do 19.dubna.

Děkujeme za Vaši podporu a štědrost!

6. 4. 2017
Zápis na ISB

Dne 10. dubna od 15:00 do 17:00 proběhne v International School of Brno zápis. Těšíme se na všechny nové studenty!

21. 3. 2017
Knižní veletrh

Rádi bychom Vás pozvali na knižní veletrh Usborne, který proběhne v pondělí 27. března a v úterý 28. března v šatně ISB.

Veletrh proběhne opět od 10:00 do 16:00. Studenti si mohou vybrat knihy dopoledne za pomoci učitelů nebo i s rodiči odpoledne. Každý student obdrží slevu £1 na zakoupenou knihu.

Doufáme, že najdete spoustu zajímavých knih pro celou rodinu.

2. 3. 2017
Science Fair

Přijďte prosím naše vědce podpořit! Budeme vděčni, když studentům poskytnete zpětnou vazbu a ukážete Váš zájem tím, že se jich na jejich projekty budete ptát.

Jak jistě víte, naši studenti pracují na vědeckovýzkumných projektech a ​rádi by​ se o ně a o své znalosti podělili se svými rodiči, příbuznými a přáteli ve středu 8. března od 14 do 15 hodin.

Studenti by měli být schopni:

- představit se, vysvětlit název svého projektu, jeho účel a také důvod, proč si dané téma zvolili,

- přeformulovat otázku, stanovit hypotézu a vysvětlit jejich proměnné,

- shrnout postupy experimentu a pomocí obrázků použitých v projektu je objasnit a vysvětlit,

- používat data – tabulky, grafy, obrázky, diagramy a diskusi vedoucí k osvětlení výsledků experimentu,

- vysvětlit, jestli výsledky podporují nebo vyvracejí hypotézu (a proč) a přednést vlastní závěry.

 

10. 2. 2017
Odpolední bruslení s PTA

Rádi bychom pozvali všechny děti a rodiče na akci bruslení v sobotu 25. února 2017. (Můžete vzit s sebou i přátele nebo člena rodiny)

Kluziště bude připraveno od 17: 45-18: 45 hodin. Je možné přijít už 15 minut předem. Upozorňujeme, že ti, co budou bruslit musi mít rukavice a helmu.

Adresa kluziště je sportovní centrum Lužánky -

Hokejová hala dětí a mládeže | Sportovní hala Sportpoint Střední 595/26, Brno, 602 00.

Máte-li věci  na  prodej, ke koupi nebo na výměnu pro své děti /zimní výbavu i brusle/ můžete vše inzerovat na nástěnce PTA u vchodu do školy.

Pro dotazy: pta@isob.cz

27. 1. 2017
Rodičovské schůzky

Rádi bychom Vás tímto pozvali na rodičovské schůzky 1. stupně (s výjimkou year 1). Konají se během dvou dnů: v pondělí a úterý 30. a 31. ledna od 15:05 hodin v jednotlivých třídách.

Třídní schůzky pro rodiče dětí z year 1 se budou konat v únoru a pozve Vás na ně Ms. Vicky.

Prosím počítejte s účastí dětí na schůzkách. Provedou Vás třídou, vysvětlí Vám, co se učí a ukáží Vám portfolio. Také si můžete s učiteli popovídat o pololetním vysvědčení, které budeme posílat domů emailem tento pátek.

Pokud si budete přát domluvit si schůzku s paní učitelkou Vance, Kovaříkovou, Ms. Judith nebo paní Rowe, domluvte se na schůzce přímo s nimi.

Paní Soňa nebo Barbora Vám po domluvě rádi budou na schůzkách překládat. Většinou ale stejně dobře vše přeloží děti samotné:-)

17. 1. 2017
ISB na ledě

V únoru začíná bruslení!

* Lekce budou probíhat na kluzišti u Lužánek
* Každý čtvrtek v únoru od 10:30 do 11:30
* Bruslíme: 2., 16. a 23. února
* Za lekce nebude účován poplatek

5. 1. 2017
Přečtětě si lednový newsletter 2017!

ISB newsletter - leden 2017

3. 1. 2017
Vítejte zpět!

Šťastný Nový rok! Vítejte zpět v ISB! Brno se proměnilo v pohádkovou zimní krajinu. Podívejte se na fotku z dnešní přestávky. Přejeme všem členům ISB komunity skvělý start v roce 2017!

12. 12. 2016
PF 2017

Krásné prožití vánočních svátků a vše nejlepší do Nového roku Vám přeje ISB tým!

Poslední školní den před začátkem prázdnin je 16. prosince, škola končí ve 12:30. Budeme se těšit na viděnou v novém roce, 3. ledna 2017.

8. 12. 2016
Zimní den v ISB

Srdečně Vás všechny zveme na Odpoledne zimních aktivit tento pátek 9. prosince od 13:05 hodin. Studenti si pro Vás připravili nejrůznější aktivity inspirované zimou nebo i tím, co se učíme ve škole.


Program je následující:

13:05 - 14:30

aktivity ve třídách 1. stupně: můžete se podívat do tříd (třídy 2. až 6.) a vyzkoušet si nabízené aktivity. Těšit se můžete např. na ochutnávku jídel připravených dětmi a rodiči ze 3. ročníku nebo na speciální bludiště. 
vystoupení dramatického kroužku v aule: zajděte se kdykoli podívat do auly na řadu mini vystoupení 
mini bazar pořádaný "Charity" kroužkem: před aulou budou studenti prodávat jídlo, pití a vy i Vaše děti si můžete zahrát stolní hry za dobrovolný poplatek. Vybrané peníze půjdou na dobročinnost.

14:40 - 15:00

hudební vystoupení tříd v aule

15:00 - 16:30

PTA zábavné zimní odpoledne

Těšíme se na Vás všechny. 
S pozdravem
ISB tým

25. 11. 2016
ISB na veletrhu středních škol

Navštivte náš stánek na veletrhu středních škol na brněnském výstavišti v pavilónu G1, stánek č. 21. Můžete se zde setkat i s našimi studenty z ISB střední školy. Dnes jsme tu od 9:00 do 18:00, v sobotu pak od 9:00 do 17:00.

23. 11. 2016
Literární soutěž - Britský den v Brně 2016

S radostí oznamujeme, že ISB zorganizovala literární soutěž, která byla součástí Britského dne v Brně 2016, který každoročně pořádá Britská obchodní komora. Soutěže se zúčastnili studenti z brněnských škol se specializací na anglický jazyk a napsali úvahu na téma "Is it sometimes necessary to lie?". Vítězové soutěže byli vyhlášeni v rámci odpoledního programu Britského dne v Brně. Letošní vítězkou je Klára Francová ze ZŠ Bakalovo nábřeží, která vyhrála tablet a my jí moc gratulujeme. Její práci si můžete přečíst ZDE.

15. 11. 2016
Vánoční koncert studentů ISB 2016

Rádi bychom Vás pozvali na náš Vánoční hudební recitál, který se bude konat v úterý 6. prosince 2016 v 15:15 v auditoriu školy.

Těšit se můžete na sólová vystoupení, duety, improvizaci a překvapení v podobě hudebních hostů.

Po vystoupení bychom Vás rádi pozvali na malou recepci. Jakékoliv příspěvky v podobě nápojů, sladkých či slaných pochoutek (bez ořechů) jsou velice vítány.

Přijďte a nasajte s námi předvánoční atmosféru poslechem nestárnoucích vánočních melodií a dalších skladeb.

Všichni jste srdečně zváni, prosím, vyřiďte naše pozvání i všem rodinným příslušníkům a přátelům.

Děkujeme a těšíme se na Vás!

Studenti hudby v ISB - Amir, Eliska, Ella, Fernando, Freddy, Ina, Jenny, Jerry, Lenka, Lucia, Martina, Remi, Silvie, Tomas, Vojta, Yun a hosté :-)

9. 11. 2016
Vánoční koncert studentů ISB na náměstí Svobody

Brzy budete mít další šanci zhlédnout vystoupení ISB studentů na veřejnosti! Tentokrát vystoupí s pásmem vánočních koled na náměstí Svobody 29.11. od 10:30 hod. Přijďte si odpočinout od všedních starostí a ponořit se do klidné atmosféry tradičních brněnských Vánoc!

1. 11. 2016
Vystoupení dramatického kroužku na Flédě

ISB dramatický kroužek poprvé vystoupil na veřejnosti a rovnou ve známém brněnském klubu Fléda. Vystoupení proběhlo v rámci festivalu Expart a můžeme s potěšením říci, že se velmi povedlo.

17. 10. 2016
MŠ na podzimní vycházce

Děti z MŠ vyrazily na procházku do přírody a obdivovaly krásné podzimní barvy.

11. 10. 2016
2. ROČNÍK NA NÁVŠTĚVĚ POLICEJNÍ STANICE

Studenti měli k dispozici tabulku, kde zaškrtávali všechna místa, která cestou navštívili. Přidali si i nějaké další objekty navíc, jako například recyklační popelnice, dům pro seniory a různé obchody. Také jsme navštívili policejní stanici, kde se studenti podívali, jakým způsobem policie monitoruje svůj revír a jak si může přiblížit zabíraný cíl. Studenti kladli opravdu dobré otázky a obdrželi na ně zajímavé odpovědi!

29. 9. 2016
SPECIÁLNÍ HOST V 6. ROČNÍKU

6. ročník dnes hostil velmi zajímavého hosta, pana Romana Ondrůje, vedoucího regionálních zpráv v ČT. Studenti s ním vedli rozhovor o tom, jak vznikají zprávy. Později v říjnu plánují studenti z 6. ročníku navštívit Českou televizi, která se nedávno přestěhovala poblíž nás, do Líšně.

21. 9. 2016
KROUŽKY NA ISB UŽ BĚŽÍ

Kroužky na ISB pro první i druhý stupeň ZŠ a SŠ už běží! Prosím připomeňte svým dětem širokou nabídku kroužků, které tento školní rok ISB nabízí. Podrobnější informace najdete v přiložených google souborech.

Seznam kroužků nabízených pro první stupeň na školní rok 2016-2017 [Google Doc]

Seznam kroužků pro druhý stupeň a SŠ na školní rok 2016-17 [Google Doc]

 

6. 9. 2016
Zahájení školního roku 2016/17

Včera jsme úspěšně zahájili nový školní rok 2016/17. Vítáme nové i staré ISB rodiny a přejeme všem studentům, rodičům i zaměstnancům úžasný rok plný respektu, pracovitosti a zábavy!

26. 8. 2016
První den školy

Rádi bychom Vás informovali o průběhu prvního školního dne, kterým je pondělí 5. září. ​S radostí Vás přivítáme v 9:00 před hlavními dveřmi, kde se studenti setkají se svými učiteli.

Učitelé budou mít cedulky s​​​ jejich třídou​, které od letošního roku označujeme jako Years. Tabulku změn si můžete prohlédnout níže.​​

Last Year of KG is now Year 1
Grade 1 is now Year 2
Grade 2 is now Year 3
Grade 3 is now Year 4
Grade 4 is now Year 5
Grade 5 is now Year 6
Grade 6 is now Year 7
Grade 7 is now Year 8
Grade 8 is now Year 9
HS1 is now Year 10
HS2 is now Year 11

Po setkání před školou, doprovodí učitelé žáky s rodiči do tříd. V ​9:​20​ je v auditoriu připravena prezentace pro rodiče, kde se dozvíte více o programu na letošní školní rok. Studenti zůstanou s učiteli ve třídách a před skončením prezentace přibližně v 10:00 se opět setkají s rodiči. Po prezentaci končí program prvního dne a děti s rodiči mohou odcházet domů. Školka ani družina nebudou v pondělí otevřeny.

Pro rodiče studentů, kteří jsou registrování v českém programu, bude připravena krátká prezentace v 10:20​ taktéž v auditoriu.

15. 6. 2016
Nový školní časopis

Přečtěte si první číslo nového školního časopisu!

Hi-Story

31. 5. 2016
Politický klub

ISB nyní nově provozuje Politický klub. Může se připojit každý student z druhého stupně nebo střední školy. Členové klubu spolu hovoří o aktuální politické situaci ve světě a samozřejmě o politicích. Společně se také domlouváme, o čem bude řeč příště. Schůzky máme vždy jednou týdně ve středu od 12:00 do 12:30 ve třídě pana Smitha.

Politický klub

24. 5. 2016
Nová relaxační zóna v ISB

Studentská rada ISB strávila několik týdnů výrobou relaxační zóny. Nábytek byl vyroben z dřevěných palet a koberce. Jsme hrdí na práci, kterou rada odvedla a těšíme se na další podobné projekty!

19. 5. 2016
Fotbalový turnaj příští pátek

I když tisíce fanoušků nyní obrací svou pozornost na hokej, 1.stupeň základní školy ISB žije fotbalem. S potěšením Vám oznamujeme, že English International School of Bratislava přijala naše pozvání k účasti na fotbalovém turnaji. Doufáme, že toto vzrušující setkání odstartuje sérii dalších podobných událostí. Turnaj se koná v pátek, 27. května od 10:00 do 14:00 v tělocvičně. Všichni rodiče jsou srdečně zváni!

2. 5. 2016
Sumit LIS a ISB

Od 25. do 29. dubna pořádaly Leipzig International School a International School of Brno sumit na téma Integrace a Imigrace. Sumit byl reakcí na právě probíhající uprchlickou krizi. Studenti se zabývali celým procesem, od vzniku příčin až po to, jak nejlépe integrovat nově příchozí uprchlíky do našich zemí a také reakcemi obou zemí, České republiky a Německa, na tuto krizi. Studenti navštěvovali semináře a přednášky, které byly poskytnuty různými neziskovými organizacemi: Pomoc uprchlíkům, Nesehnutí, Muzeum romské kultury Brno a další. Výsledkem sumitu byl krátký film, časopis a dva kusy politického umění, to vše v režii studentů. Byl to náročný a místy i obtížný týden ale všichni studenti se s nadšením zapojili a vytvořili podnětnou a citlivou práci. Jejich časopis ze sumitu si můžete přečíst zde: http://www.isob.cz/fotogalerie#sumit-lis-a-isb.

26. 4. 2016
Týden Země v ISB

Týden Země byl úspěšný! Během celého minulého týdne si studenti užili různé aktivity spojené s ekologií a zdravým životním stylem - sázeli ovocné keře a bylinky, recyklovali a dozvěděli se více o globálním oteplování. Tento parádní týden skončil celoškolní hodinou aerobiku pod vedením paní učitelky McKenzie. Vše nejlepší, planeto Země!

20. 4. 2016
Student střední školy ISB na návštěvě u náměstkyně primátora

Martin Limbaeck Stokin, student střední školy ISB spolu s panem ředitelem Švihálkem byli minulý týden pozváni na návštěvu k zástupkyni primátora města Brna Ing. Kláře Liptákové. Bavili se spolu o Martinově úspěchu na mezinárodním veletrhu vědy ve Vídni (International Science Fair in Vienna), kde Martin získal ocenění za nejlepší projekt v kategorii seniorů. Paní Liptáková Martinovi k jeho úspěšnému projektu, Transport  proteinu YAP (yes-associated protein) reguluje diferenciaci C2C12 myoblastů, pogratulovala a popřála mu mnoho štěstí v jeho dalších studiích.
 

8. 4. 2016
Úspěch studentů střední školy ISB na veletrhu ve Vídni


V březnu 2016 proběhl ve Vídni mezinárodní veletrh vědy The 2016 Vienna International Science and Engineering Fair. Veletrhu se zúčastnili dva naši studenti - Martin Limbaeck Stokin and Daniil Kalaev. Oběma jim velice gratulujeme a ceníme si jejich motivace a zapálení pro studium. Jsme také rádi, že přijali výzvu a zúčastnili se veletrhu.
Obzvlášť bychom chtěli pogratulovat Martinovi k oceněním, která získal v souvislosti se svým projektem "Transport  proteinu YAP (yes-associated protein) reguluje diferenciaci C2C12 myoblastů". Byl oceněn za nejlepší projekt v kategorii Environmental Science and Human Behaviour a získal také ocenění za celkově nejlepší projekt v kategorii seniorů Best Overall Project Award - Senior Division.
 
 

1. 4. 2016
Návštěva konzultantky IB

Konzultantka IB programu Barbara Battaglino navštívila ISB, aby s námi probrala další kroky vedoucí k implementaci IB programu (International Baccalaureate Diploma Programme). Setkala se s našimi budoucími IBDB učitely a sledovala jejich přístup k výuce. Čeká nás ještě práce ale jsme na dobré cestě k tomu stát se IB World School.

18. 3. 2016
Velikonoční jarmark

ISB velikonoční odpoledne se bude konat 18. března 2016 po škole v místnostech školní šatny.

Prijdte si uzit tvorivych dilnicek, her, velikonocniho zdobeni nebo zustante na kavu a dort.
V prubehu dne se bude konat hon na velikonocni vajicka pro deti ze skolny a zaky 1. az 5. tridy (potrebujeme pomocniky na plneni velikonocnich vajicek v pondeli 6.brezna). Starsi studenti se sveho sladkeno velikonocniho prekvapeni dockaji take. Uvitame take pomoc 18. brezna, kdy budeme velikonocni vajicka schovavat.
Polovina z letosniho vytezku zvelikonocni tomboly pujde na mistni charitu, kterou si zvoli studenti ISB.
Uvitame vsechny dary, ktere muzeme zahrnout do tomboly. Prosim, zanechejte je na recepci u slecny Barbory.
Jelikoz do velikonocniho odpoledne zbyvaji uz jen tri tydny, uvitame kazdeho pomocnika na toto velikonocni odpoledne (priprava mistnosti, pomoc na stanku tvorivych dilnicek, dary ve forme dortu a jinych sladkosti (BEZ ORECHU, PROSIM) a uklid mistnosti).
Ocenime kazdou pomoc. Prosim, zapiste sve jmeno na Help Wanted seznam na nastence PTA.
Jako vzdy, pocitame s Vasi stedrosti, dary a pomoci, aby tato udalost byla uspesna!
Vas tym PTA

11. 3. 2016
FAMOUS PEOPLE FAIR

V pátek 11. března pořádají naši studenti na prvním stupni Famous People Fair od 14:00 to 15:00.

Veletrh bude oficiálně zahájen ve 14:00 v šatně a bude pokračovat úžasným vystoupením našich prvňáčků. Od 14:10 do 14:50 budou studenti prezentovat známé osobnosti, kterými se zabývali.

Jako malou ochutnávku se prosím podívejte na fotku z mini veletrhu z druhé třídy.

Jste srdečně zváni!

 

7. 2. 2016
Polévka pro lidi v nouzi

Minulou neděli se někteří ze zaměstnanců ISB zúčastnili projektu "Polévka pro lidi v nouzi". Brzy ráno jsme se potkali ve škole a začali vařit ve školní kuchyni. Když byla polévka hotová, odvezli jsme ji do centra, kde jsme ji na ulici podávali lidem, kteří jsou v nouzi. K dispozici byla také káva, čaj a buchta. Pomahálo nám i pár studentů ze základní školy ISB a my jsme na ně byli náležitě hrdí. ISB se plánuje tohoto projektu účastnit pravidelně, několikrát do roka. Pokud máte doma nějaké obnošené šatstvo, které byste chtěli věnovat těmto lidem, prosím spojte se s Ms. Katou přes email katerina.mleckova@isob.cz. Děkujeme za Vaši podporu!

5. 2. 2016
Oslava čínského Nového roku ve školce

Děti ve školce přivítali nový čínský rok! Vyráběli tradiční čínské draky, které pak vzali na vycházku do okolí.

1. 2. 2016
Development Day in Secondary / High School

Studenti ze střední školy začali nové pololetí rozvojem nových dovedností a dobře se u toho bavili. Ráno si mohli vybrat z několika workshopů, např. zvládání stresových situací, rozvojem kariéry, financování, mediálních zkušeností a dokonce i šití. Odpoledne pak probíhal turnaj v ping pongu, jóga a fotografování. Byl to skvělý start do nového pololetí!

14. 1. 2016
Výlet do planetária

Děti ze školky se během výletu do planetária naučily mnoho nového o hvězdách a planetách.

8. 12. 2015
Výlet do Dublinu - 22 až 26. února 2016

ISB se vydá na mezinárodní výlet do Dublinu v Irsku.

Účelem tohoto výletu je, aby studenti navštívili nové prostředí, zažili cestování s ostatními studenty a učiteli ve skupině a naučili se respektovat jiné kultury a místa, se kterými se setkají. Na výletě budou mít možnost se blíže poznat s ostatními studenty a získat nový náhled na svět.

 

8. 12. 2015
Cena vévody z Edinburghu

S radostí oznamujeme, že nově nabízíme tuto známou mimoškolní aktivitu.

Vévoda z Edinburghu (VzE) je přední světové ocenění úspěšných mladých lidi a je příležitostí pro miliony 14- až 24letých k tomu, aby ze sebe dostali to nejlepší. VzE je o posouvání osobních hranic, získávání nových dovedností a zvyšování prestiže CV a přihlášek na univerzity.

Studenti si v sekci ocenění stanoví své osobní cíle v kategoriích dobrovolnictví, fyzika a dovednosti. Program je rozdělen dle časové náročnosti na tři části, a pokud je úspěšně ukončen, student získá bronzové, stříbrné nebo zlaté ocenění Vévody z Edinburghu.

Certifikaty ISOB

Novinky

Hodnocení rodičů

25.2. 2019 Milena

Naše dcera Barbora nastoupila do ISOB do Y11. Není to zrovna ideální rok k přestupu na jinou školu, protože v tomto roce má skládat IGCSE zkoušky.

Číst dále
22.2. 2019 Ivona

Skvělá škola, která dobře připraví vaše děti na budoucí náročné studium na světových univerzitách.

Číst dále
23.3. 2018 Otec Wenjie

Ve srovnání s čínským způsobem vzdělání, které je orientované spíše na testování, Wenjie se líbí víc prostředí a výuka na ISB. Úkoly v Číně jsou cíleny na posílení paměti, zatímco na ISB se klade důraz na vedení k samostatnosti a kompetenci studenta.

Číst dále
10.2. 2017 MAARTJE

Moji dva chlapci začali navštěvovat ISB v září 2015. Jeden byl v prvním ročníku, druhý ve třetím (ani jeden z nich není rodilý mluvčí). Jako maminka jsem měla z prvního školního dne velké obavy. Nová země, nové město, nová škola a dokonce i nový jazyk. Domů ze školy se vrátili oba šťastní a už po pár týdnech začali mluvit anglicky a cítili se ve škole jako doma. Zaměstnanci školy, učitelé a další rodiče nám velmi pomohli se zaběhnout a to nejen ve škole, ale i co se života v Brně týče. Atmosféra ve škole je velmi otevřená a vřelá. Vždy tu najdete někoho, kdo Vás vyslechne.
Se vším nám také pomohlo PTA (Asociace rodičů), kteří nás propojili s dalšími rodinami a pomohli nám se stát součástí ISB komunity.
Doposud to pro nás je skvělá zkušenost!

Číst dále
12.1. 2017 HANA

S velkou láskou píši těchto pár vět pro hodnocení školy ISB na Čejkovické ulici v Brně na Vinohradech. Můj syn byl na této škole od 1. do 3. ročníku. Bohužel jsem se kvůli velké pracovní vytíženosti musela přesunout do USA a můj syn se mnou. V USA nám ISB moc chybí, naštěstí plánujeme návrat zpět do ČR.

Číst dále

Kontakt

Akreditace

CIS
Cobis
Cambridge
International Baccalaureate
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy

Partneři

NCCC