Novinky

17. 5. 2019
Den otevřených dveří v anglické školce ISOB - 22.5.2019

Nepropásněte příležitost nahlédnout do jediné mezinárodně akreditované školky na Jižní Moravě. Den otevřených dveří se koná již příští týden v prostorách International school of Brno!

Bližší informace naleznete na našem Facebooku.

28. 11. 2018
Den otevřených dveří na ISB

Přijďte se podívat, jak to na ISB chodí :)

21. 8. 2018
První den školy

Vážení rodiče,

doufáme, že si užíváte zbývající týdny letošních letních prázdnin. Rádi bychom Vás informovali o průběhu prvního školního dne, kterým je pondělí 3. září.

Všechny Vás přivítáme v 8:30 hod. před hlavním vstupem do budovy. Budou na Vás čekat učitelé s cedulkami a zavedou studenty i Vás do tříd. Ve třídě strávíte společně s dětmi asi 15 minut. 


Následně v 9:00 hod. začne v aule prezentace pro rodiče, která potrvá asi 20 minut. Seznámíte se blíže s programem a očekáváními pro letošní školní rok. V době prezentace zůstanou studenti s učiteli ve třídách.


V 9:20 hod. se studenti 2. stupně a střední školy společně s rodiči seznámí s ostatními učiteli a prohlédnou si nové i stávající třídy. Rodiče dětí prvního stupně a školky zůstanou v té době v aule, kde jim bude představen IB Primary Years Programme.


Kolem 9:35 hod. přivedou učitelé děti prvního stupně do auly, čímž pro ně první den končí. Školka ani družina nebudou v pondělí otevřeny.


V 9:40 hod. se rodiče a studenti 7. až 11. ročníku dostaví do auditoria na prezentaci "Service Learning" ("dobrovolnictví"). Ve stejnou dobu se studenti 12. a 13. ročníku programu IB společně přemístí do knihovny v patře na schůzku s Ms. B a třídními učiteli, aby se společně podívali na důležitá data v nadcházejícím školním roce.

Prosím seznamte se s kalendářem důležitých akcí a prázdnin na webu a projděte si seznam pomůcek, které mají mít studenti s sebou (viz email).

S pozdravem
tým ISB

20. 6. 2018
Kandidatura na PYP program schválena!

S mimořádnou radostí Vám oznamujeme, že nám dne 19.6.2018 International Baccalaureate (IB) schválili žádost o kandidaturu v této organizaci a umožňují nám oficiálně pracovat s programem Primary Years Program.

Jedná se o inovativní osnovy pro školku a první stupeň, které směřují žáky ke kreativnímu a kritickému myšlení, zodpovědnosti, objevování místních i celosvětových otázek v reálném kontextu a souvislostech. 
 
Po celý letošní rok naši učitelé pilně pracovali na přechodu na nový typ osnov. Výuka je již nyní silně zaměřená na vedení dětí k pochopení souvislostí a umožňuje objevovat témata do větší hloubky. 
Tímto krokem se také loučíme na prvním stupni se CIE, dosavadními osnovami univerzity Cambridge. Ustupujeme také od výstupních testů těchto osnov (progression tests), které hodnotí míru zvládnutí těchto osnov. Učitelé Vám mohou testy ukázat a vysvětlit Vám, do jaké míry výsledky korespondují s tím, jak dítě běžně pracuje v hodinách. 
 
Děkujeme za Vaše partnerství a úsilí pomáhat našim dětem se všestranně rozvíjet. 
Těšíme se na další úspěšný rok!
Tým prvního stupně
 
 
 
 

5. 4. 2018
Primátor města Brno Petr Vokřál přebral záštitu nad festivalem Colours and Flavours of ISB

Je nám potěšením oznámit skvělou novinku - primátor města Brno Petr Vokřál udělil záštitu našemu festivalu Colours and Flavours of ISB. Děkujeme!

16. 1. 2018
Ples ISB 2018

Připravte si své nejlepší róby, 2. ročník plesu ISB se blíží! Loni jsme si to všichni moc užili a doufáme, že i letos se nám podaří vytvořit krásnou plesovou atmosféru.

KDY: 16.2.2018 (pátek) od 18:00 do půlnoci
KDE: Semilasso, Palackého 162, Brno - Královo Pole


Ples je otevřen široké veřejnosti a celé ISB komunitě kromě studentů 1. stupně ZŠ a MŠ. Děkujeme za pochopení.


Připravili jsme pro Vás následující program:

Letos navíc budeme volit i královnu a krále plesu! O tom, kdo se jimi stane rozhodne porota složená z rodičů, učitelů i studentů.


Sdílíme s Vámi i link na událost na Facebooku, kde můžete sledovat všechny aktualizace a informace o programu. Budeme rádi, když budete událost sdílet s Vaší rodinou a přáteli.


Lístky na ples (studenti 100 Kč, dospělí 150 Kč) budou v prodeji na recepci v ISB a v Semilasse před akcí. Zahájení prodeje bude oznámeno.

13. 11. 2017
Bratslam 2017

Veliké gratulace našim studentům z 5,6 a 7. ročníků k vítězství a 3. místu v jejich kategoriích na soutěži v poezii Braslam!

Jejich vystoupení byla naprosto okouzlující a moc jim děkujeme za to, jakým způsobem reprezentovali ISB v zahraničí!

11. 9. 2017
ISB se stala členem CIS

S hrdostí s Vámi sdílíme informaci, že International School of Brno je nyní akreditovanou školou CIS - Council of International Schools! Rádi bychom tímto pogratulovali všem zaměstnancům školy a poděkovali jim za jejich úsilí a pracovní nasazení v této věci. Speciální poděkování patří také panu učiteli Menonovi, který naši žádost o členství koordinoval.

Dosažení členství v CIS pro nás je důležitým krokem. Nyní vstupujeme do další fáze akreditačního cyklu ve kterém bude škola plánovat další rozvoj a informovat radu CIS o našem růstu.

11. 9. 2017
Noční běh Brnem

Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost poznat Brno z netradičního pohledu - za tmy. Trasa běhu vede přes nejkrásnější brněnské památky - hrad Špilberk, katedrálu Sv. Petra a Pavla, Zelný trh a Starou radnici. Registrujte se už teď na https://www.behejbrno.com/510-mil-brnem/registrace/.

 

14. 6. 2017
ISB Summer Production

Srdečně Vás zveme na závěrečné divadelní představení "The Factory" v podání ISB dramatického kroužku! 21. června v aule v ISB.

Děti odehrají dvě představení:

10:45-11:45
13:30-14:30

Představení je inspirované příběhem Roalda Dahla Karlík a továrna na čokoládu.

 

 

24. 5. 2017
Návštěva z Rady mezinárodních škol

Tento týden hostíme v ISB speciální návštěvu - členy z Rady mezinárodních škol. Včera se setkali i se zástupci školních parlamentů na obou stupních.

11. 5. 2017
Fotbalový turnaj

v pátek 19. 5. se uskuteční druhý ročník mezinárodního fotbalového turnaje, který pořádá naše škola pro žáky 1. stupně.

Navštíví nás studenti z mezinárodní školy z Bratislavy a Ostravy. Vaše dítě může buď hrát (2. až 6. ročník) nebo fandit, a naše týmy můžete samozřejmě přijít podpořit i vy! Více informací naleznete zde. Rádi Vás tu uvidíme.

19. 4. 2017
PTA Velikonoční jarmark

ISB velikonoční odpoledne se bude konat ve čtvrtek 20.dubna 2017 v 15 hodin v prostorách školní šatny.

Zapojte se s námi do tvořivých dílniček, zajímavých her, malování na obličej a hennou, velikonočního zdobení, nebo přijďte na kávu, dort, crepes nebo jinou dobrůtku jako například párek v rohlíku. Letošní novinkou bude zdravý bar s čerstvým ovocem a zeleninou.

Během dne budou  děti ze školky a žáci 1. až 6. třídy hledat velikonoční vajíčka (v úterý 18.dubna bychom proto ocenili pomoc z řad rodičů při plnění velikonočních vajíček). Starší studenti se svého sladkého velikonočního překvapení dočkají také. Pomoc uvítáme také 20.dubna, kdy budeme velikonoční vajíčka schovávat.

V tombole na vás čekají skvělé ceny. Lístky do tomboly dostanou děti v obálce a další lístky bude možno zakoupit na recepci u paní Barbory. Polovina letošního výtěžku z velikonoční tomboly půjde na místní charitu, kterou si zvolí studenti ISB.

Uvítáme všechny dary, které budeme moci do tomboly zahrnout. Nechte je, prosím, na recepci u paní Barbory nejpozději do 19.dubna.

Děkujeme za Vaši podporu a štědrost!

6. 4. 2017
Zápis na ISB

Dne 10. dubna od 15:00 do 17:00 proběhne v International School of Brno zápis. Těšíme se na všechny nové studenty!

21. 3. 2017
Knižní veletrh

Rádi bychom Vás pozvali na knižní veletrh Usborne, který proběhne v pondělí 27. března a v úterý 28. března v šatně ISB.

Veletrh proběhne opět od 10:00 do 16:00. Studenti si mohou vybrat knihy dopoledne za pomoci učitelů nebo i s rodiči odpoledne. Každý student obdrží slevu £1 na zakoupenou knihu.

Doufáme, že najdete spoustu zajímavých knih pro celou rodinu.

2. 3. 2017
Science Fair

Přijďte prosím naše vědce podpořit! Budeme vděčni, když studentům poskytnete zpětnou vazbu a ukážete Váš zájem tím, že se jich na jejich projekty budete ptát.

Jak jistě víte, naši studenti pracují na vědeckovýzkumných projektech a ​rádi by​ se o ně a o své znalosti podělili se svými rodiči, příbuznými a přáteli ve středu 8. března od 14 do 15 hodin.

Studenti by měli být schopni:

- představit se, vysvětlit název svého projektu, jeho účel a také důvod, proč si dané téma zvolili,

- přeformulovat otázku, stanovit hypotézu a vysvětlit jejich proměnné,

- shrnout postupy experimentu a pomocí obrázků použitých v projektu je objasnit a vysvětlit,

- používat data – tabulky, grafy, obrázky, diagramy a diskusi vedoucí k osvětlení výsledků experimentu,

- vysvětlit, jestli výsledky podporují nebo vyvracejí hypotézu (a proč) a přednést vlastní závěry.

 

10. 2. 2017
Odpolední bruslení s PTA

Rádi bychom pozvali všechny děti a rodiče na akci bruslení v sobotu 25. února 2017. (Můžete vzit s sebou i přátele nebo člena rodiny)

Kluziště bude připraveno od 17: 45-18: 45 hodin. Je možné přijít už 15 minut předem. Upozorňujeme, že ti, co budou bruslit musi mít rukavice a helmu.

Adresa kluziště je sportovní centrum Lužánky -

Hokejová hala dětí a mládeže | Sportovní hala Sportpoint Střední 595/26, Brno, 602 00.

Máte-li věci  na  prodej, ke koupi nebo na výměnu pro své děti /zimní výbavu i brusle/ můžete vše inzerovat na nástěnce PTA u vchodu do školy.

Pro dotazy: pta@isob.cz

5. 1. 2017
Přečtětě si lednový newsletter 2017!

ISB newsletter - leden 2017

3. 1. 2017
Vítejte zpět!

Šťastný Nový rok! Vítejte zpět v ISB! Brno se proměnilo v pohádkovou zimní krajinu. Podívejte se na fotku z dnešní přestávky. Přejeme všem členům ISB komunity skvělý start v roce 2017!

12. 12. 2016
PF 2017

Krásné prožití vánočních svátků a vše nejlepší do Nového roku Vám přeje ISB tým!

Poslední školní den před začátkem prázdnin je 16. prosince, škola končí ve 12:30. Budeme se těšit na viděnou v novém roce, 3. ledna 2017.

8. 12. 2016
Zimní den v ISB

Srdečně Vás všechny zveme na Odpoledne zimních aktivit tento pátek 9. prosince od 13:05 hodin. Studenti si pro Vás připravili nejrůznější aktivity inspirované zimou nebo i tím, co se učíme ve škole.


Program je následující:

13:05 - 14:30

aktivity ve třídách 1. stupně: můžete se podívat do tříd (třídy 2. až 6.) a vyzkoušet si nabízené aktivity. Těšit se můžete např. na ochutnávku jídel připravených dětmi a rodiči ze 3. ročníku nebo na speciální bludiště. 
vystoupení dramatického kroužku v aule: zajděte se kdykoli podívat do auly na řadu mini vystoupení 
mini bazar pořádaný "Charity" kroužkem: před aulou budou studenti prodávat jídlo, pití a vy i Vaše děti si můžete zahrát stolní hry za dobrovolný poplatek. Vybrané peníze půjdou na dobročinnost.

14:40 - 15:00

hudební vystoupení tříd v aule

15:00 - 16:30

PTA zábavné zimní odpoledne

Těšíme se na Vás všechny. 
S pozdravem
ISB tým

15. 11. 2016
Vánoční koncert studentů ISB 2016

Rádi bychom Vás pozvali na náš Vánoční hudební recitál, který se bude konat v úterý 6. prosince 2016 v 15:15 v auditoriu školy.

Těšit se můžete na sólová vystoupení, duety, improvizaci a překvapení v podobě hudebních hostů.

Po vystoupení bychom Vás rádi pozvali na malou recepci. Jakékoliv příspěvky v podobě nápojů, sladkých či slaných pochoutek (bez ořechů) jsou velice vítány.

Přijďte a nasajte s námi předvánoční atmosféru poslechem nestárnoucích vánočních melodií a dalších skladeb.

Všichni jste srdečně zváni, prosím, vyřiďte naše pozvání i všem rodinným příslušníkům a přátelům.

Děkujeme a těšíme se na Vás!

Studenti hudby v ISB - Amir, Eliska, Ella, Fernando, Freddy, Ina, Jenny, Jerry, Lenka, Lucia, Martina, Remi, Silvie, Tomas, Vojta, Yun a hosté :-)

17. 10. 2016
MŠ na podzimní vycházce

Děti z MŠ vyrazily na procházku do přírody a obdivovaly krásné podzimní barvy.

1. 10. 2016
Říjnový KG newsletter

Přečtěte si říjnové číslo školkového newsletteru!

Říjnový KG newsletter

6. 9. 2016
Zahájení školního roku 2016/17

Včera jsme úspěšně zahájili nový školní rok 2016/17. Vítáme nové i staré ISB rodiny a přejeme všem studentům, rodičům i zaměstnancům úžasný rok plný respektu, pracovitosti a zábavy!

26. 8. 2016
První den školy

Rádi bychom Vás informovali o průběhu prvního školního dne, kterým je pondělí 5. září. ​S radostí Vás přivítáme v 9:00 před hlavními dveřmi, kde se studenti setkají se svými učiteli.

Učitelé budou mít cedulky s​​​ jejich třídou​, které od letošního roku označujeme jako Years. Tabulku změn si můžete prohlédnout níže.​​

Last Year of KG is now Year 1
Grade 1 is now Year 2
Grade 2 is now Year 3
Grade 3 is now Year 4
Grade 4 is now Year 5
Grade 5 is now Year 6
Grade 6 is now Year 7
Grade 7 is now Year 8
Grade 8 is now Year 9
HS1 is now Year 10
HS2 is now Year 11

Po setkání před školou, doprovodí učitelé žáky s rodiči do tříd. V ​9:​20​ je v auditoriu připravena prezentace pro rodiče, kde se dozvíte více o programu na letošní školní rok. Studenti zůstanou s učiteli ve třídách a před skončením prezentace přibližně v 10:00 se opět setkají s rodiči. Po prezentaci končí program prvního dne a děti s rodiči mohou odcházet domů. Školka ani družina nebudou v pondělí otevřeny.

Pro rodiče studentů, kteří jsou registrování v českém programu, bude připravena krátká prezentace v 10:20​ taktéž v auditoriu.

15. 6. 2016
Nový školní časopis

Přečtěte si první číslo nového školního časopisu!

Hi-Story

19. 5. 2016
Fotbalový turnaj příští pátek

I když tisíce fanoušků nyní obrací svou pozornost na hokej, 1.stupeň základní školy ISB žije fotbalem. S potěšením Vám oznamujeme, že English International School of Bratislava přijala naše pozvání k účasti na fotbalovém turnaji. Doufáme, že toto vzrušující setkání odstartuje sérii dalších podobných událostí. Turnaj se koná v pátek, 27. května od 10:00 do 14:00 v tělocvičně. Všichni rodiče jsou srdečně zváni!

3. 5. 2016
KG Newsletter květen 2016

Přečtěte si poslední číslo školkového newsletteru!

KG Newsletter - květen 2016

26. 4. 2016
Týden Země v ISB

Týden Země byl úspěšný! Během celého minulého týdne si studenti užili různé aktivity spojené s ekologií a zdravým životním stylem - sázeli ovocné keře a bylinky, recyklovali a dozvěděli se více o globálním oteplování. Tento parádní týden skončil celoškolní hodinou aerobiku pod vedením paní učitelky McKenzie. Vše nejlepší, planeto Země!

18. 3. 2016
Velikonoční jarmark

ISB velikonoční odpoledne se bude konat 18. března 2016 po škole v místnostech školní šatny.

Prijdte si uzit tvorivych dilnicek, her, velikonocniho zdobeni nebo zustante na kavu a dort.
V prubehu dne se bude konat hon na velikonocni vajicka pro deti ze skolny a zaky 1. az 5. tridy (potrebujeme pomocniky na plneni velikonocnich vajicek v pondeli 6.brezna). Starsi studenti se sveho sladkeno velikonocniho prekvapeni dockaji take. Uvitame take pomoc 18. brezna, kdy budeme velikonocni vajicka schovavat.
Polovina z letosniho vytezku zvelikonocni tomboly pujde na mistni charitu, kterou si zvoli studenti ISB.
Uvitame vsechny dary, ktere muzeme zahrnout do tomboly. Prosim, zanechejte je na recepci u slecny Barbory.
Jelikoz do velikonocniho odpoledne zbyvaji uz jen tri tydny, uvitame kazdeho pomocnika na toto velikonocni odpoledne (priprava mistnosti, pomoc na stanku tvorivych dilnicek, dary ve forme dortu a jinych sladkosti (BEZ ORECHU, PROSIM) a uklid mistnosti).
Ocenime kazdou pomoc. Prosim, zapiste sve jmeno na Help Wanted seznam na nastence PTA.
Jako vzdy, pocitame s Vasi stedrosti, dary a pomoci, aby tato udalost byla uspesna!
Vas tym PTA

5. 2. 2016
Oslava čínského Nového roku ve školce

Děti ve školce přivítali nový čínský rok! Vyráběli tradiční čínské draky, které pak vzali na vycházku do okolí.

25. 1. 2016
Lyžování s Lemurem

Pokud jste přihlásili Vaše dítě na lyžování s Lemurem, začátek kurzu je plánován na 21. ledna. Autobus bude odjíždět v 7:50 od školy a vrátí se ve 12:00. Zaměstnanci z Lemura Vás budou kontaktovat ohledně bližších informací. Pokud máte nějaké dotazy, prosím, kontaktujte přímo Lemura.

14. 1. 2016
Výlet do planetária

Děti ze školky se během výletu do planetária naučily mnoho nového o hvězdách a planetách.

Certifikaty ISOB

Novinky

21.8. 2018První den školy

Vážení rodiče,

doufáme, že si užíváte zbývající týdny letošních letních prázdnin. Rádi bychom Vás informovali o průběhu prvního školního dne, kterým je pondělí 3. září.

Číst dále
20.6. 2018Kandidatura na PYP program schválena!

S mimořádnou radostí Vám oznamujeme, že nám dne 19.6.2018 International Baccalaureate (IB) schválili žádost o kandidaturu v této organizaci a umožňují nám oficiálně pracovat s programem Primary Years Program.

Číst dále

Hodnocení rodičů

23.3. 2018 Otec Wenjie

Ve srovnání s čínským způsobem vzdělání, které je orientované spíše na testování, Wenjie se líbí víc prostředí a výuka na ISB. Úkoly v Číně jsou cíleny na posílení paměti, zatímco na ISB se klade důraz na vedení k samostatnosti a kompetenci studenta.

Číst dále
10.2. 2017 MAARTJE

Moji dva chlapci začali navštěvovat ISB v září 2015. Jeden byl v prvním ročníku, druhý ve třetím (ani jeden z nich není rodilý mluvčí). Jako maminka jsem měla z prvního školního dne velké obavy. Nová země, nové město, nová škola a dokonce i nový jazyk. Domů ze školy se vrátili oba šťastní a už po pár týdnech začali mluvit anglicky a cítili se ve škole jako doma. Zaměstnanci školy, učitelé a další rodiče nám velmi pomohli se zaběhnout a to nejen ve škole, ale i co se života v Brně týče. Atmosféra ve škole je velmi otevřená a vřelá. Vždy tu najdete někoho, kdo Vás vyslechne.
Se vším nám také pomohlo PTA (Asociace rodičů), kteří nás propojili s dalšími rodinami a pomohli nám se stát součástí ISB komunity.
Doposud to pro nás je skvělá zkušenost!

Číst dále
12.1. 2017 HANA

S velkou láskou píši těchto pár vět pro hodnocení školy ISB na Čejkovické ulici v Brně na Vinohradech. Můj syn byl na této škole od 1. do 3. ročníku. Bohužel jsem se kvůli velké pracovní vytíženosti musela přesunout do USA a můj syn se mnou. V USA nám ISB moc chybí, naštěstí plánujeme návrat zpět do ČR.

Číst dále
13.3. 2015 Rodiče dvou dětí z ISB

Obě naše děti momentálně studují na základní škole ISB. Máme velkou radost z nízkého počtu studentů v jednotlivých třídách a i z celkového prostředí, ve kterém se děti učí. Třídy jsou prostorné a studenti se podílí na výzdobě a spoluvytváří tak své prostředí pro výuku.

Číst dále
28.2. 2015 Dana

Moje dcera navštěvuje International School of Brno (ISB) již třetím rokem a školu miluje! Každý den mi doma s nadšením vykládá o tom, co všechno se naučila. Počet dětí ve třídě je nízký s pestrou škálou dětí různých národností.

Číst dále

Kontakt

Akreditace

CIS
Cobis
Cambridge
International Baccalaureate
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy

Partneři

NCCC