Sdružení rodičů

Poslání sdružení rodičů a učitelů

Cílem sdružení je poskytnout všem rodičům náležitý prostor k tomu, aby mohli sdílet, podporovat a přispívat k poslání ISB.

Členství a struktura

Všichni rodiče žáků ISB se automaticky stávají členy Sdružení rodičů. Rozsah působnosti ve sdružení je na rozhodnutí každého rodiče. Členové Sdružení rodičů a učitelů se setkávají každý týden. V budově školy je pro ně vyhrazena informační nástěnka, kde jsou k dispozici podrobnosti týkající se aktuálních akcí.

Sdružení rodičů a učitelů má tři výkonné pozice: předseda, sekretářka a pokladník. Rodiče mohou dobrovolně vykonávat některou z těchto funkcí po dobu jednoho roku.

Kontakt na sekretariát sdružení: pta(zavinac)isob.cz

Kontaktovat nás můžete také prostřednictvím Facebooku, zašlete prosím Vaši žádost o členství ve skupině International School of Brno PTA.


Sdružení vytvořilo užitečnou informační brožuru pro pomoc rodinám zabydlet se v Brně.

Zástupci tříd

Sdružení rodičů hledá dobrovolníky na zástupce tříd pro školní rok 2015–2016. Pro více informací kontaktujte sdružení rodičů na pta(zavinac)isob.cz nebo navštivte pravidelná setkání.

Novinky

21.8. 2018První den školy

Vážení rodiče,

doufáme, že si užíváte zbývající týdny letošních letních prázdnin. Rádi bychom Vás informovali o průběhu prvního školního dne, kterým je pondělí 3. září.

Číst dále

Hodnocení rodičů

23.3. 2018 Otec Wenjie

Ve srovnání s čínským způsobem vzdělání, které je orientované spíše na testování, Wenjie se líbí víc prostředí a výuka na ISB. Úkoly v Číně jsou cíleny na posílení paměti, zatímco na ISB se klade důraz na vedení k samostatnosti a kompetenci studenta.

Číst dále
10.2. 2017 MAARTJE

Moji dva chlapci začali navštěvovat ISB v září 2015. Jeden byl v prvním ročníku, druhý ve třetím (ani jeden z nich není rodilý mluvčí). Jako maminka jsem měla z prvního školního dne velké obavy. Nová země, nové město, nová škola a dokonce i nový jazyk. Domů ze školy se vrátili oba šťastní a už po pár týdnech začali mluvit anglicky a cítili se ve škole jako doma. Zaměstnanci školy, učitelé a další rodiče nám velmi pomohli se zaběhnout a to nejen ve škole, ale i co se života v Brně týče. Atmosféra ve škole je velmi otevřená a vřelá. Vždy tu najdete někoho, kdo Vás vyslechne.
Se vším nám také pomohlo PTA (Asociace rodičů), kteří nás propojili s dalšími rodinami a pomohli nám se stát součástí ISB komunity.
Doposud to pro nás je skvělá zkušenost!

Číst dále
12.1. 2017 HANA

S velkou láskou píši těchto pár vět pro hodnocení školy ISB na Čejkovické ulici v Brně na Vinohradech. Můj syn byl na této škole od 1. do 3. ročníku. Bohužel jsem se kvůli velké pracovní vytíženosti musela přesunout do USA a můj syn se mnou. V USA nám ISB moc chybí, naštěstí plánujeme návrat zpět do ČR.

Číst dále
13.3. 2015 Rodiče dvou dětí z ISB

Obě naše děti momentálně studují na základní škole ISB. Máme velkou radost z nízkého počtu studentů v jednotlivých třídách a i z celkového prostředí, ve kterém se děti učí. Třídy jsou prostorné a studenti se podílí na výzdobě a spoluvytváří tak své prostředí pro výuku.

Číst dále
28.2. 2015 Dana

Moje dcera navštěvuje International School of Brno (ISB) již třetím rokem a školu miluje! Každý den mi doma s nadšením vykládá o tom, co všechno se naučila. Počet dětí ve třídě je nízký s pestrou škálou dětí různých národností.

Číst dále

Kontakt

Akreditace

CIS
Cobis
Cambridge
International Baccalaureate
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy

Partneři

NCCC