"IB Diploma Programme (DP) je akademicky náročný a vyvážený vzdělávací program zakončený závěrečnými zkouškami, který studenty ve věku 16 až 19 let připravuje na úspěšný vstup na univerzitu a do budoucího života. Zaměřuje se na rozumový, sociální, emocionální a psychický rozvoj studentů. Tento program je uznáván a respektován mnoha předními světovými univerzitami."

IB DP brožura

Jádrem programu jsou 3 složky, které rozšiřují podoby učení studentů a zároveň podporují jejich schopnost učit se napříč různými školními předměty. Pro získání diplomu musejí všichni studenti tohoto programu úspěšně dokončit všechny tři jeho složky.

Teorie vědění

Kurz, který od studentů vyžaduje zamyslet se nad „věděním“ a nad různými způsoby, jak víme to, co víme.

Kreativita, aktivita a služba

Prostřednictvím pravidelných zamyšlení a závěrečného projektu. Díky zkušenostem ze skutečného světa zažijí studenti víc než jen tradiční akademické způsoby učení.

Delší esej       

Samostatný vědecký projekt na studentem zvolené téma zakončený esejí v rozsahu 4 tisíc slov jako příprava na nároky univerzitního studia.

 

Seznam předmětů nabízených na škole ISB:

Světová literatura
Angličtina: jazyk a literatura (standardní úroveň/vyšší úroveň)
Čeština: literatura (vyšší úroveň)

Cizí jazyky
Angličtina (vyšší úroveň)
Španělština (standardní úroveň)

Přírodní vědy
Biologie (standardní úroveň/vyšší úroveň)
Fyzika (standardní úroveň/vyšší úroveň)
Chemie (standardní úroveň/vyšší úroveň)

Humanitní vědy
Dějepis (standardní úroveň/vyšší úroveň)
Psychologie (standardní úroveň/vyšší úroveň)

Matematika
Matematika (standardní úroveň)
Základy matematiky (pouze standardní úroveň)

 

Novinky

21.8. 2018První den školy

Vážení rodiče,

doufáme, že si užíváte zbývající týdny letošních letních prázdnin. Rádi bychom Vás informovali o průběhu prvního školního dne, kterým je pondělí 3. září.

Číst dále
16.1. 2018Ples ISB 2018

Připravte si své nejlepší róby, 2. ročník plesu ISB se blíží! Loni jsme si to všichni moc užili a doufáme, že i letos se nám podaří vytvořit krásnou plesovou atmosféru.

Číst dále

Hodnocení rodičů

25.2. 2019 Milena

Naše dcera Barbora nastoupila do ISOB do Y11. Není to zrovna ideální rok k přestupu na jinou školu, protože v tomto roce má skládat IGCSE zkoušky.

Číst dále
22.2. 2019 Ivona

Skvělá škola, která dobře připraví vaše děti na budoucí náročné studium na světových univerzitách.

Číst dále
10.2. 2017 MAARTJE

Moji dva chlapci začali navštěvovat ISB v září 2015. Jeden byl v prvním ročníku, druhý ve třetím (ani jeden z nich není rodilý mluvčí). Jako maminka jsem měla z prvního školního dne velké obavy. Nová země, nové město, nová škola a dokonce i nový jazyk. Domů ze školy se vrátili oba šťastní a už po pár týdnech začali mluvit anglicky a cítili se ve škole jako doma. Zaměstnanci školy, učitelé a další rodiče nám velmi pomohli se zaběhnout a to nejen ve škole, ale i co se života v Brně týče. Atmosféra ve škole je velmi otevřená a vřelá. Vždy tu najdete někoho, kdo Vás vyslechne.
Se vším nám také pomohlo PTA (Asociace rodičů), kteří nás propojili s dalšími rodinami a pomohli nám se stát součástí ISB komunity.
Doposud to pro nás je skvělá zkušenost!

Číst dále
12.1. 2017 HANA

S velkou láskou píši těchto pár vět pro hodnocení školy ISB na Čejkovické ulici v Brně na Vinohradech. Můj syn byl na této škole od 1. do 3. ročníku. Bohužel jsem se kvůli velké pracovní vytíženosti musela přesunout do USA a můj syn se mnou. V USA nám ISB moc chybí, naštěstí plánujeme návrat zpět do ČR.

Číst dále
13.3. 2015 Rodiče dvou dětí z ISB

Obě naše děti momentálně studují na základní škole ISB. Máme velkou radost z nízkého počtu studentů v jednotlivých třídách a i z celkového prostředí, ve kterém se děti učí. Třídy jsou prostorné a studenti se podílí na výzdobě a spoluvytváří tak své prostředí pro výuku.

Číst dále

Kontakt

Akreditace

CIS
Cobis
Cambridge
International Baccalaureate
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy

Partneři

NCCC